[WIDEO] Powiatowo-Gminny Dzień Olimpijczyka w Białym Borze

  • KW
  • 2016-09-22 12:18:36
[WIDEO] Powiatowo-Gminny Dzień Olimpijczyka w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

Niesamowita sportowa impreza odbyła się w środę 21 września w Białym Borze. Mowa tu o Powiatowo-Gminnym Dniu Olimpijczyka, czyli święta, które rokrocznie przypominać ma o idei olimpizmu i zdrowej rywalizacji. W programie wydarzenia oprócz oficjalnego ceremoniału olimpijskiego, przyznania odznaczeń i wyróżnień, miały miejsce zawody sportowe w kilku dyscyplinach.

Dni Olimpijczyka to inicjatywa zapoczątkowana wiele lat temu. Na terenie całego kraju, w mniejszych i większych miejscowościach, organizowane są tego typu wydarzenia, które przypominać mają o ideach olimpizmu, filozofii igrzysk i zdrowej sportowej rywalizacji. Dni Olimpijczyka to polska tradycja, która ma już ponad 60 lat. To wspaniała rzecz nieść ideę olimpijską przez cały kraj, wszystkie miasta i wsie, szkoły, kluby sportowe. Igrzyska to coś, do czego dąży każdy sportowiec - usłyszeć można było podczas oficjalnej inauguracji w Białym Borze.

Igrzyska Olimpijskie są najważniejszą imprezą dla każdego sportowca. Od 120 lat, czyli czasu pierwszych nowożytnych igrzysk, marzeniem każdego jest zmierzyć się w heroicznej walce z najlepszymi atletami całego z globu. Igrzyska to święto wielu obszarów. Nie tylko klasyczne, sportowe uczestnictwo w zawodach, ale też cała oprawa, ceremoniał olimpijski, który funkcjonuje w takiej samej formie od 1896 roku - mówił obecny w Białym Borze Stanisław Kopeć, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Trzeba przyznać, że oprawa, którą przygotowali białoborscy uczniowie, była niesamowita i pozwoliła choć na chwilę poczuć klimat Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się co cztery lata. 

Podczas Dnia Olimpijczyka w Białym Borze, po części oficjalnej odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Szczecineckiego, a także zawody na ergometrach o Puchar Burmistrza Białego Boru. Na pełną relację z wydarzenia zapraszamy niebawem do TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: