Turniej szachowy na zamku

  • KW
  • 2016-09-22 10:42:35
Turniej szachowy na zamku
  • Foto: UM Świdwin

W dniu 17.09.2016r na Zamku w Świdwinie w ramach II Festiwalu Organizacji Pozarządowych odbył się turniej szachowy.

Poziom turnieju okazał się dosyć wysoki, gdyż udział w nim wzięło dwóch zawodników z tytułem FM (mistrz FIDE) na 53 uczestników. Walczyli razem juniorzy i seniorzy, mężczyźni i kobiety. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Jednym ze specjalnych gości był Pan Michał Chryb, który jest znanym, wieloletnim działaczem szachowym w naszym regionie. Opowiadał on o historii szachów w naszej okolicy. Rywalizacja odbywała się na zasadzie szachów szybkich tj. 15 minut na zawodnika, 9 rund, zgodnie z regułami Polskiego Związku Szachowego. Bezkonkurencyjni okazali się Panowie:

I miejsce (nagroda rzeczowa i finansowa – 100 zł) Kamil Plichta z Kołobrzegu, (mistrz FIDE pokonał w tym roku arcymistrza Draguna na turnieju w Szczecinie) z wynikiem 8,5 punktów,

II miejsce (nagroda rzeczowa i finansowa – 60 zł) Jerzy Kot z Wejherowa (mistrz FIDE) – 8 punktów,

III miejsce (nagroda rzeczowa i finansowa – 40zł) Krzysztof Kapral ze Świdwina – 7 punktów,

Zaś w kategorii junior zwyciężyły kolejno dwie siostry oraz jeden chłopiec:

I miejsce – Julia Byszewska

II miejsce – Hanna Byszewska

III miejsce –Wojciech Lubasiński

Najlepsza zawodniczka wśród kobiet: Julia Kaczmarek, która zajęła, aż IV miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju. Turniej okazał sporym sukcesem, uczestniczy byli bardzo zadowoleni z organizacji - zapewniony był darmowy bufet i obiad oraz atrakcyjne nagrody zwłaszcza dla juniorów. Bardzo mocno dziękujemy za pomoc w organizacji oraz zasponsorowaniu tego wydarzenia: Urzędowi Miasta Świdwin, Świdwińskiemu Ośrodku Kultury, Panu Mariuszowi Graczyk Dyrektorowi Banku BGŻ BNP PARIBAS w Świdwinie, firmie MEDIAZONE ze Świdwina, NTV Rega oraz Pani Joannie Kruk.

Link do pełnej klasyfikacji turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_4594/results.html?l=pl&tb=10_

Organizatorzy: Wiesław Bućko, Sławomir Mastyjan

Turniej szachowy na zamku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: