Miejskie autobusy za darmo! Dziś nie kasujemy biletów

  • KW
  • 2016-09-22 08:15:36
Miejskie autobusy za darmo! Dziś nie kasujemy biletów
  • Foto: TV Gawex

22 września po raz kolejny w Szczecinku obchodzimy "Dzień bez samochodu". Z tej okazji szczecinecka Komunikacja Miejska zachęca mieszkańców do korzystania z transportu publicznego za darmo.

Idea dnia bez samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem "W moim mieście bez samochodu". Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, by zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. Powodzenie inicjatywy dnia bez samochodu doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To coroczna kampania organizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wprowadzania i promowania transportu publicznego czy rowerowego oraz ma przekonać mieszkańców do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód.

Tegoroczna akcja w Szczecinku odbywa się po raz kolejny. W ramach tej akcji przez cały dzień można skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: