Mieszkańcy Świątek poznali szczegóły przebudowy ulicy Staszica

  • KW
  • 2016-09-21 12:15:58
Mieszkańcy Świątek poznali szczegóły przebudowy ulicy Staszica
  • Foto: TV Gawex

We wtorek, 20 września, w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica odbyło się spotkanie inwestorów i wykonawcy z mieszkańcami Świątek. Związane one było z planowanymi pracami remontowymi w tej części miasta. Najwięcej czasu poświęcono na omówienie szczegółów przebudowy odcinka drogi od ulicy Szczecińskiej do Różanej.

Niebawem na Świątkach rozpoczną się prace remontowe związane z przebudową ulicy Staszica. Pisaliśmy o tym w artykule: Niebawem rozpocznie się drugi etap remontu ulicy Staszica. W związku z tym inwestorzy i wykonawca spotkali się z mieszkańcami w celu poruszenia tematów dotyczących utrudnień w komunikacji podczas realizacji ww. inwestycji. Jak widzicie Państwo na Świątkach dzieje się dużo i w krótkim czasie. Aktualnie budowany jest stadion, w zeszłym roku przebudowana została część ulicy Staszica, a w tej chwili Infrabud rozpoczął drugi etap przebudowy ulicy Staszica, odcinek od ulicy Wilczkowskiej do ulicy Różanej - rozpoczął Włodzimierz Fil, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Szczecinku.

Podczas spotkania omówiono szczegóły prac remontowych. Ważną kwestią, o którą dopytywali mieszkańcy, był czas realizacji inwestycji. Termin umowny mamy do końca listopada, a do końca grudnia powiat musi rozliczyć dotację, jaką otrzymała na realizację przebudowy - wyjaśniał W. Fil i zaznaczał, że z pewnością najtrudniejszym etapem prac będzie przebudowa odcinka od ulicy Szczecińskiej do ulicy Różanej, gdyż inwestycja przewiduje obniżenie wierzchołka wzniesienia przy wzgórzu Marientron.

Na spotkaniu zaproponowano dwa objazdy tego odcinka. Jedna trasa miałaby przebiegać przez Trzesiekę, a druga przez Jelenino i Mosinę. Piesi natomiast będą mogli poruszać się ścieżką przez wzgórze Marienthron. Ten element prac ma potrwać około trzech tygodni.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: