Przedszkolaki uczą się bezpiecznych zachowań na drodze

  • KW
  • 2016-09-21 09:33:26
Przedszkolaki uczą się bezpiecznych zachowań na drodze
  • Foto: TV Gawex

Drawscy policjanci oraz strażnicy miejscy zawitali we wtorek (20.09) do Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, aby przeprowadzić tam zajęcia z dziećmi w jednej z grup oddziału przedszkolnego. Przywitała ich grupa VII wraz z wychowawczynią Anną Bajowską, a zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania funkcjonariusze policji i straży miejskiej przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i poruszania się po drogach, zasady obowiązujące rowerzystów oraz zasady korzystania z numerów alarmowych. Mając na uwadze porę jesienno-zimową i szybko zapadający zmierzch mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jaki to ma wpływ na poprawienie widoczności pieszego na drodze.

Dzieci miały również okazję praktycznie przećwiczyć umiejętności prawidłowego poruszania się po drogach. W tym celu prowadzący zajęcia wykorzystali elementy mini miasteczka ruchu drogowego ufundowanego przez Burmistrza Drawska Pomorskiego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Funkcjonariusze zapoznali też uczestników z podstawowym sprzętem służbowym wykorzystywanym w codziennej służbie oraz wyjaśnili, dlaczego obecność służb mundurowych na drogach ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Dzieci dowiedziały się także jak można odróżnić prawdziwego policjanta od osoby, która jedynie się za takiego podaje oraz jak ważne jest, aby w sytuacjach zagrożenia powiadamiać o tym odpowiednie służby.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem, a jego uczestnicy od funkcjonariuszy otrzymali odblaskowe zawieszki, na których dodatkowo znajdują się omawiane  na spotkaniu numery alarmowe.

Zestaw miasteczka dla przedszkolaka w skład którego wchodzą:
1) Mini znaki drogowe – 11 szt.

2) Przesuwany sygnalizator 3-komorowy dla ruchu kołowego – 2 szt.
    Przesuwany sygnalizator 2-komorowy dla ruchu pieszego – 2 szt.

3) Makieta pojazdu
(wizerunek przodu oraz tyłu pojazdu tj. ambulans, wóz strażacki, samochód policyjny,
autobus, tramwaj, samochód osobowy, samochód ciężarowy, motocykl, rower) – 9 szt.

4) Elementy pomocnicze:
- czapka policjanta – papierowa – 1 szt.
- opaska odblaskowa samozaciskowa – 1 szt.
- gwizdek plastikowy – 1 szt.

5) Mata gumowa, antypoślizgowa – „przejście dla pieszych“ – 2 szt.

6) Mata gumowa, antypoślizgowa – „ścieżka“ – 10 szt. (w tym 2 szt. – mata gumowa – zakręt)

info: UM Drawsko Pomorskie

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: