Bezpieczny przedszkolak

  • KW
  • 2016-09-19 14:47:39
Bezpieczny przedszkolak
  • Foto: SM SZCZECINEK

Straż Miejska w Szczecinku prowadzi cykl pt. „Bezpieczny przedszkolak” w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko. Każda grupa uczestniczy w pogadance oraz ćwiczeniach z zakresu bezpieczeństwa. Po utrwaleniu wiadomości milusińscy wychodzą na drogę, gdzie próbują własnych sił, pamiętając o wszystkich zasadach bezpieczeństwa.

Już od najmłodszych lat staramy się uświadamiać dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Bardzo ważne jest zapoznanie ich ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzenie w nich czujności w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń - wyjaśnia Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku i zaznacza, że przedszkolaki wykazują się wspaniałą wiedzą i przygotowaniem.

Wiemy doskonale, że bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń, z jakimi one mogą się spotkać. Straż Miejska razem z pedagogami, rodzicami pragnie wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym. Takie cykle Straż Miejska w Szczecinku prowadzi także w innych przedszkolach i szkołach przez cały rok.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: