Szczecineccy uczniowie pojadą do Buxtehude

  • KW
  • 2016-09-19 14:35:44
Szczecineccy uczniowie pojadą do Buxtehude
  • Foto: TV Gawex

W miniony piątek (16.09) Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku gościł reprezentację szkoły z Buxtehude. Na spotkaniu doszło do zawiązania współpracy pomiędzy stronami. Projekt ma dotyczyć wymiany uczniów, a pierwsza taka wymiana ma się odbyć już w maju przyszłego roku.

W Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółów wymiany międzyszkolnej uczniów. Szczecinecka szkoła gościła panie reprezentujące placówkę w Buxtehude. Kolejna szczecinecka placówka oświatowa podejmie współpracę ze szkołami, które znajdują się poza obszarem miast partnerskich - mówi nam Tomasz Czuk, Dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty w Szczecinku. Takie wymiany dają uczniom możliwość poznania świata, a przede wszystkim szkolenia kompetencji językowych - dodaje.    

Na spotkaniu obecni byli także koordynatorzy wymiany. Stronę polską reprezentowała Pani Elżbieta Sobolewska, natomiast stronę niemiecką Pani Agnieszka Polanowska. Celem wizyty było przede wszystkim podpisanie umowy partnerskiej polsko-niemieckiej. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegała wyśmienicie - zaznacza Elżbieta Sobolewska, nauczyciel języka niemieckiego w ZS  im. Jana III Sobieskiego.

Koordynatorzy tego projektu mają w planach długotrwałą współpracę. Jak zaznaczali w rozmowie, chcą, aby w tym samym roku szkolnym uczniowie z Polski odwiedzili Niemcy i odwrotnie. Dokładny termin wyjazdu jeszcze nie jest ustalony, ale najprawdopodobniej wymiana odbędzie się w maju.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: