Szczecineccy uczniowie posprzątali świat

  • KW
  • 2016-09-17 17:58:06
Szczecineccy uczniowie posprzątali świat
  • Foto: M. Ludewicz/UM Szczecinek

Każdego roku, w trzeci weekend września, Szczecinek bierze udział w międzynarodowej kampanii "Sprzątanie Świata", która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Tak jest również w tym roku, gdzie prawie trzy tysiące dzieci ze szczecineckich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w wielkim sprzątaniu.

Sprzątanie rozpoczęło się w piątek (16.09). Jak podaje Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku, uczniowie zbierali odpady m.in. wokół boisk, kortów, basenu czy wieży Bismarcka. Wiele grup porządkowało też Park Miejski praktycznie na całej jego długości, a także osiedlowe ulice i tereny wokół szczecineckich parafii. Śmieci zniknęły również z okolic samych szkół, a nawet rejonu przy bunkrze Zdobywców Wału Pomorskiego. W akcję włączyły się praktycznie wszystkie placówki, a wiele z nich podzieliło teren do sprzątania między poszczególne klasy. Tak było choćby w przypadku Szkoły Podstawowej nr 4, której podopieczni zadbali właśnie o Park Miejski - wyjaśnia M. Ludewicz. 

Zebrane odpady trafiły do worków, które dostarczył uczniom szczecinecki ratusz, a te z kolei zabrane zostały przez pracowników szczecineckiego PGK. O tym, ile dokładnie śmieci udało się zebrać, przekonamy się w przyszłym tygodniu. Koordynatorem „Sprzątania Świata” w Szczecinku tradycyjnie jest Urząd Miasta. Przez ostatnie dni w Referacie Ochrony Środowiska można było pobrać rękawiczki i worki. Tych pierwszych wydano około trzech tysięcy, natomiast tych drugich przekazano ponad 3500 - wylicza M. Ludewicz.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Jej celem, poza uporządkowaniem najbliższej okolicy, jest przede wszystkim edukacja najmłodszych. Zapraszamy Państwa także do posłuchania piosenki ''Śmieciowa Samba'', którą zaśpiewały z okazji ''Sprzątania Świata'' dzieci z Przedszkola Nutka.   

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: