Nowy pomost w Białym Borze

  • KW
  • 2016-09-18 15:34:44
Nowy pomost w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

Biały Bór pomimo swojej niewielkiej powierzchni zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, jest postrzegany jako urokliwe miasteczko. Ulice, chodniki i park były odnawiane na przestrzeni ostatnich lat. Od niedawna mieszkańcy Białego Boru mogą się także cieszyć nowym elementem, który pojawił się w centrum miasta.

Pomimo problemów finansowych miasto Biały Bór stara się, aby każdego roku w ich otoczeniu pojawił się kolejny nowy element. Tym razem, w centrum miasta na urokliwym jeziorku, pojawił się pomost. Każdego lata staramy się dołożyć coś nowego dla mieszkańców i w tym roku jest to pomost spacerowy w centrum miasta - mówi Paweł Mikołajewski, Burmistrz Białego Boru. Nowy obiekt został wybudowany systemem gospodarczym czyli tzw. „siłami własnymi”. Urząd Miasta zakupił potrzebne materiały, z kolei pracą zajęli się pracownicy służb komunalnych oraz interwencyjnych. Jak zaznacza burmistrz, każda wydana złotówka w gminie jest oglądana kilka razy i aby za dużo takich złotówek nie wydawać takie prace przeprowadzane są przez pracowników w ramach robót publicznych. 

Cały pomost jest oświetlony ledami co sprawia, że wieczorami to miejsce staje się jeszcze bardziej wyjątkowe. Dzięki temu, że miasto postawiło na system gospodarczy, cała inwestycja związana z nowym pomostem kosztowała tylko 36 tysięcy złotych. 

To jednak jeszcze nie koniec wszystkich prac wokół jeziora. Miasto ma w planach jeszcze fontannę i ścieżkę spacerowo-wypoczynkową. Chcemy w kolejnym sezonie dołożyć fontannę. Miasto leży przy dwóch jeziorach dlatego też rozpoczęliśmy prace przy przygotowaniu ścieżki spacerowo-wypoczynkowej, taką bardzo naturalną, przebiegającą przez las - dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że te wszystkie atrakcje przygotowywane są nie tylko z myślą o turystach, lecz także o mieszkańcach miasta i gminy.

Komentarze (1)

Katarzyna 2016-09-19 07:57

Witam..ŚWIETNY pomysł..i nie daleko moich rodziców..jak będe w BB,,napewno po nim sobie pospaceruje...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: