Obwodnica Szczecinka coraz bliżej. Pierwszą łopatę wbiją w lutym 2017 roku

  • KW
  • 2016-09-16 15:05:50
Obwodnica Szczecinka coraz bliżej. Pierwszą łopatę wbiją w lutym 2017 roku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka obwodnica to od dłuższego czasu jeden z najbardziej gorących tematów, jeśli chodzi o inwestycje w mieście. Z miesiąca na miesiąc prace przygotowawcze posuwają się do przodu, a włodarze miasta wielokrotnie spotykali się zarówno z inwestorem, jak i z wykonawcą w celu ustalenia szczegółów dotyczących budowy. Aktualnie trwają prace archeologiczne w miejscach, gdzie obwodnica będzie przebiegać.

Temat obwodnicy miasta Szczecinek poruszany był już wielokrotnie. Po pracach projektowych, a także wielu spotkaniach z inwestorami i wykonawcą inwestycji, miasto jest na ostatniej prostej do rozpoczęcia budowy. Aktualnie trwają prace archeologiczne na miejscu inwestycji, a także dogadywanie istotnych szczegółów. Jako miasto do tej pory uczestniczyliśmy w wielu uzgodnieniach. Nie budzą kontrowersji włączenia się do obwodnicy na wysokości Miękowa oraz przy starej strzelnicy od strony Koszalina, bo tam będą ronda, jednak poszczególne rozwiązania w obrębie węzłów to ogromna praca urzędników podczas projektowania i konsultacji -  wyjaśnia nam Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka. Rozmawiamy na temat przekazywania sobie dróg wspomagających i obsługujących obwodnicę. Później będą one pod opieką albo miasta albo GDDKiA. Wybudujemy obiekt, który podzieli nam miasto administracyjnie na dwie części, więc musimy myśleć o tym, aby komunikacja była ciągła - dodaje nasz rozmówca.

Pierwotnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku, jednak już teraz wiadomo, ze pojawi się małe opóźnienie i wszystkie prace przygotowawcze pozwolą na rozpoczęcie budowy w pierwszym kwartale 2017 roku. Tymczasem główny wykonawca inwestycji, firma Eurovia także przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Powstaje już nawet biuro budowy obwodnicy, które zlokalizowane będzie przy ulicy 1- go Maja w Szczecinku. Warta ponad 320 milionów złotych inwestycja zakończyć się ma w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: