Pijany motocyklista spowodował kolizję

  • KW
  • 2016-09-15 13:48:51
Pijany motocyklista spowodował kolizję
  • Foto: KPP Szczecinek

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 53-latek, który spowodował kolizję na terenie gminy Szczecinek. Mężczyzna prowadząc motocykl w takim stanie spowodował kolizję z innym autem. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

14 września szczecineccy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na trasie Szczecinek - Turowo. Jak ustalili mundurowi, kierująca pojazdem Ford Focus zwolniła, widząc jak jadący przed nią pojazd zwalnia i sygnalizuje manewr skrętu w prawo. Jadący za nią motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył forda - relacjonuje Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Na miejscu policjanci przebadali uczestników tego zdarzenia i okazało się, że kierujący motorowerem ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Motorowerzysta został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: