Sukces biegowy zawodników MKP Szczecinek

• 2016-09-14 09:16:34

11 września w Okonku odbył się kolejny bieg "Cross na Wrzosach" na dystansach 5 i 10 km. Bieg odbył się w malowniczej scenerii miejscowych wrzosowisk. Technicznie trasa była bardzo trudna, ponieważ przebiegała na odkrytym terenie z wieloma podbiegami. Warunki utrudniała też pogoda, a dokładnie temperatura około 30 stopni Celsjusza.

Na starcie łącznie stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek z terenu całego kraju. Miło nam poinformować, że zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego świetnie wystartowali, godnie reprezentując Szczecinek oraz zdobyli kilka medali. Największy sukces odniósł Igor Siódmiak, który bezapelacyjnie wygrał dystans 5 km ustanawiając rekord trasy. Na uwagę zasługuje fakt, że drugi zawodnik na mecie miał stratę do Igora ponad dwie minuty.

Bardzo wysokie trzecie miejsce w kategorii open kobiet zajęła Aleksandra Baranek. Ola ma dopiero 12 lat i już z powodzeniem rywalizowała z dorosłymi zawodniczkami. Kacper Grześ, który jest 13-latkiem w kategorii do lat 17, zajął drugie miejsce. Hanna Skrobanek - 11 latka w kategorii do 17 lat zajęła trzecie miejsce. Dobre wyniki odnotowały Patrycja Nerć oraz Zosia Skrobanek, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce w kategorii do 17 lat. Cieszą nas sukcesy naszych młodych zawodników udowadniające jak wszechstronną dyscypliną jest pływanie, która pozwala na osiąganie bardzo dobrych wyników biegowych.

info: Kamil Biegański, Miejski Klub Pływacki Szczecinek