Spotkała się rada budowy stadionu lekkoatletycznego

  • KW
  • 2016-09-13 12:03:17
Spotkała się rada budowy stadionu lekkoatletycznego
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe Szczecinek

Powstający przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica stadion lekkoatletyczny to olbrzymie i złożone przedsięwzięcie. Nie tylko w sensie inwestycyjnym, ale również technicznym i organizacyjnym. Dlatego też cyklicznie odbywają się spotkania rady budowy, podczas których oprócz przedstawicieli inwestora jakim jest Powiat Szczecinecki, obecni są również m.in. wykonawca (Tamex Obiekty Sportowe S.A z Warszawy), podwykonawca (Trawnik Producent Arkadiusz Gumieniczuk) oraz inspektor budowlany.

Ostatnie miało miejsce wczoraj (12.09.2016), a kolejne jest planowane jeszcze w tym miesiącu. Spotkanie zdominował temat nawadniania i odwadniania stadionowej murawy. Wszystko za sprawą zmian w pierwotnym projekcie. W ich wyniku powstał nowy zbiornik retencyjny, do którego znajdzie ujście woda spływająca z płyty boiska. W dalszej perspektywie zebrana deszczówka zostanie wykorzystana do podlewania. Na wypadek długotrwałej suszy woda będzie również pobierana z sieci kanalizacyjnej - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Po naradzie wszyscy obecni udali się na plac budowy. Warto zaznaczyć, że przebieg prac postępuje zgodnie z założonym harmonogramem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: