Nordic Walking – Włóczykije 2016

  • KW
  • 2016-09-12 12:43:04
Nordic Walking – Włóczykije 2016
  • Foto: Aneta Ogińska

Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie zorganizowała rekreacyjny marsz „Nordic Walking – Włóczykije 2016” trasą w kierunku ośrodka nad „Przystanią Domina” w Bystrzynie. Odbył się w środę 31 sierpnia.

Zbiórka marszu odbyła się przy siedzibie LGD. Trasa marszu obejmowała drogę gruntową przez Świdwin, Bystrzynka, Bystrzyna, gdzie w Ośrodku organizatorzy marszu przewidzieli poczęstunek. Na miejscu odpoczynku przewidziano pieczone kiełbaski z grilla, słodkości oraz napoje. Przeprowadzony został również wykład pani dietetyk Agaty Wrzesińskiej – zostały omówione problemy w żywieniu osób starszych i niepełnosprawnych, zapotrzebowanie na składniki pokarmowe osób starszych i niepełnosprawnych, zasady żywienia osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych, żywienie w wybranych jednostkach chorobowych: cukrzyca, wrzody żołądka, marskości wątroby, żywienie osób niepełnosprawnych oraz starszych – dieta łatwostrawna.

Pogoda tego dnia była przepiękna. Siła i wytrwałość uczestników była tak duża, więc marsz był bardzo udany. Na mecie wszyscy stawili się niemal jednocześnie, nikt nie wyprzedzał grupy, wszyscy pokonali wyznaczoną trasę, choć momentami nie było to takie łatwe, ale nawet w trudnych momentach uczestnicy pomagali sobie nawzajem i nikt nie zostawił potrzebującego pomocy samemu sobie.  

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia marszu oraz wszystkim przybyłym uczestnikom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy pani Marcie Kępa – za poprowadzenie marszu, pani Lucynie Gasztold – za bezpłatną opiekę medyczną oraz panu Krzysztofowi Kuźmie – z Polskiego Związku Niewidomych Koło Świdwin za oprawę muzyczną. Gorące podziękowania składamy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w Świdwinie za bezpłatne użyczenie terenu nad “Przystanią Domino” w Bystrzynie.

Marsz „Nordic Walking – Włóczykije 2016” w dniu 31 sierpnia 2016r. sfinansowany został ze środków Powiatu Świdwińskiego. Umowa nr SO.524.2.1.2016 o powierzenie realizacji zadania publicznego pod nazwą: "Nordic Walking – Włóczykije 2016” dla osób niepełnosprawnych. Umowa zawarta w dniu 27 czerwca 2016r. w Świdwinie, między Powiatem Świdwińskim a Lokalną Grupą Działania – „Powiatu Świdwińskiego".

info: Krzysztof Siubdzia

Nordic Walking – Włóczykije 2016

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: