Święto Plonów w Bobolicach

  • KW
  • 2016-09-11 07:41:18
Święto Plonów w Bobolicach
  • Foto: TV Gawex

Kolejne święto plonów odbyło się w naszym regionie. Tym razem świętowała gmina Bobolice. Dożynki odbyły się 10 września właśnie w Bobolicach.

Uroczystość dożynkowa w Bobolicach tradycyjne rozpoczęła się mszą świętą w miejscu dożynek, czyli na placu rekreacyjnym przy ulicy Dworcowej. Podczas mszy oprócz tego, że dziękowano za zebrane plony, nastąpiło także przekazanie obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej -daru od gminy Jaszuny z Litwy dla mieszkańców gminy Bobolice. Następnie przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy oraz uroczyste otwarcie dożynek. Władze samorządowe przywitały mieszkańców oraz gości przebywających na terenie gminy Bobolice, podziękowały rolnikom za ich trud oraz czas włożony w prace żniwne.

Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawy, gry, prezentacje artystyczne, a także skorzystanie z oferty stoisk sołectw, które licznie rozstawiły się na tegorocznych dożynkach. Nie zabrakło potyczek sołeckich, gdzie w konkurencjach zacięcie walczyli o zwycięstwo mieszkańcy gminy Bobolice. Wiele emocji przysporzył także mecz bubble football pomiędzy drużyną sołectwa - Bobolice. O godzinie 20 na dożynkowej scenie wystąpił przed zebranymi zespół Impuls, a po ich występie rozpoczęła się biesiada pod chmurką, którą poprowadził dj Seba. Wysoka temperatura nocą i muzyczne hity zapewniły uczestnikom dożynek doskonałą zabawę.

Relacja z dożynek niebawem w TV GAWEX, zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: