[WIDEO] ''Integracja Ty i Ja'' po raz szósty w Szczecinku

  • KW
  • 2016-09-09 10:45:02
[WIDEO] ''Integracja Ty i Ja'' po raz szósty w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku już po raz szósty podjęło się organizacji obchodów Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, który rozpoczął się uroczystą inauguracją w dniu 6 września 2016r. w kinie Wolność w Szczecinku o godzinie 17:00.

Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to koncerty, spotkania, spektakle, prezentacje działalności osób niepełnosprawnych, wystawy, warsztaty. Uroczysta inauguracja festiwalu nastąpiła we wtorek w szczecineckim kinie, gdzie zaprezentowano między innymi filmy - obrazy w najlepszym gatunku, gdzie ich przesłanie zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świecie zupełnie sami, i że zawsze znajdą się ludzie gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Inaugurującą uroczystość uświetnił także koncert szczecineckiego Young Big Bandu pod dyrekcją Marcina Jaczewskiego oraz występ wokalistki Doroty, która przyznaje, że to właśnie muzyka jest dla niej najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości. Warto zwrócić także uwagę na niesamowity, pełen humoru wywiad, który przeprowadził Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku z niewidomym Jackiem Morawskim (fragment dostępny jest poniżej).

''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie. Podczas drugiego dnia tegorocznego festiwalu oprócz przedstawienia z udziałem osób niepełnosprawnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów, a także wielu występów i prelekcji, w holu kina zaprezentowano wystawę twórczości osób niepełnosprawnych.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu brzmi „Mistrzowie sportu. Mistrzowie życia”, dlatego też trzeci dzień festiwalu poświęcony był właśnie aktywności fizycznej, gdzie rozegrano mecz tenisa ziemnego z udziałem osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także zaprezentowano wyjątkowy pokaz paraolimpijczyków w wyciskaniu sztangi. Oficjalne zakończenie festiwalu przewidziane jest na piątek, 9 września.

Obszerna relacja z festiwalu wyemitowana zostanie w programie lokalnym TV GAWEX w sobotę (10.09) g. 17:15. Materiał dostępny będzie także na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: