Szczecinecka woda została doceniona. Wicemarszałek z wizytą w szczecineckim PWiK

  • KW
  • 2016-09-08 13:14:29
Szczecinecka woda została doceniona. Wicemarszałek z wizytą w szczecineckim PWiK
  • Foto: TV Gawex

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z siedzibą w Szczecinku uzyskało nominację do prestiżowej nagrody gospodarczej w ramach Konkursu Gospodarczego Marszałka Województwa 2016. W związku z tym w środę, 8 września, firmę odwiedził Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Damian Greś.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 i na jego początku delegacja ze Szczecina wraz z pracownikami PWiK miała okazję zobaczyć, jak wygląda cała infrastruktura przedsiębiorstwa, gdzie woda jest wydobywana. Kolejno goście mogli zobaczyć bardzo ciekawą prezentację, gdzie w szczegółowy sposób zaprezentowano, czym wyróżnia się szczecinecka woda i jakie są jej atuty. Pracownicy przedsiębiorstwa opowiedzieli również o tym, jak woda jest wykorzystywana i promowana w naszym mieście. Zleciliśmy wewnętrznemu laboratorium dodatkowe badania składu mineralnego szczecineckiej wody. Z tych badań wynika, że naszą wodę możemy sklasyfikować jako wodę mineralną niskozmineralizowaną, ponieważ suma składników mineralnych to około 380 mg -  informuje z radością Izabela Marcińska z PWiK i zaznacza, że od 2013 roku PWiK prowadzi akcję promocyjną ''Doceń naszą wodę'' poprzez między innymi rozprowadzanie na terenie Szczecinka dystrybutorów z wodą oraz prowadzenie akcji w szkołach.   

Wizyta wicemarszałka również związana była ze szczecinecką wodą i nominacją PWiK do prestiżowej nagrody. Ten konkurs organizujemy od kilku lat. Chcemy doceniać i promować nasze bardzo nowoczesne zakłady, które w ostatnich latach poczyniły także spore nakłady finansowe na swój rozwój. Trzeba przyznać, że w województwie mamy się czym pochwalić. Przy okazji konkursu mam okazję odwiedzać różne przedsiębiorstwa, które zostały zgłoszone w danych kategoriach - mówił Jarosław Rzepa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Dzisiaj w Szczecinku skosztowałem wody, o której dotychczas słyszałem, że nadaje się do bezpośredniego spożycia, jest smaczna i zdrowa i przyznaję, że mogłem się o tym fakcie sam przekonać - dodał nasz rozmówca.

Po oficjalnej części spotkania wicemarszałek wraz z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku odbył rozmowy na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa, planach na jeszcze efektywniejsze wydobycie i wykorzystanie wody.

Relacja z wizyty już dziś (08.09) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: