Przedsezonowe zmagania szczecineckich Gryfitów

  • KW
  • 2016-09-08 09:54:48
Przedsezonowe zmagania szczecineckich Gryfitów
  • Foto: MKS GRYF SZCZECINEK

W tym roku chłopcy i dziewczęta z młodszych sekcji MKS GRYF formę przed sezonem szlifowali na obozach w Miastku i Wałczu.

Młodziczki i siatkarki – mini (kl. IV-VI) na miejsce przygotowań wybrały Miastko. Tam, pod okiem trenerów Doroty i Krzysztofa Gutowskich zawodniczki doskonaliły elementy techniki    i poznawały taktykę, która będzie wykorzystywana w nadchodzącym sezonie. Oczywiście, oprócz intensywnych treningów, był czas na zabawę i kibicowanie naszym reprezentantom startującym w Igrzyskach w Rio.

Natomiast najmłodsi zawodnicy - chłopcy z klas I-VI i dziewczynki z klas I-III uczestniczyli  w Ogólnopolskim Festiwalu Mini Piłki Siatkowej, organizowanym w Wałczu już po raz szósty. W trakcie obozu nasi siatkarze, trenowani przez Piotra Szadkowskiego i Dariusza Brambora, mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z całego kraju, ponieważ od lat festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem drużyn z całej  Polski. Oprócz codziennych zmagań w ramach rozgrywanej festiwalowej Ligi, nie zabrakło atrakcji w postaci spływu kajakowego, wyprawy do parku linowego czy też rejsu smoczymi łodziami.

Mamy nadzieję, że ciężki trening i doświadczenie zdobyte na obozach przygotowawczych przełoży się na sukcesy naszych młodych siatkarzy na arenach lokalnych, a także ogólnopolskich. Oba obozy przygotowawcze zostały częściowo dofinansowane ze środków pozyskanych z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „KLUB”.

info: MKS GRYF Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: