Marcelin. Mural zamiast bazgrołów

  • KW
  • 2016-09-07 14:17:39
Marcelin. Mural zamiast bazgrołów
  • Foto: TV Gawex

Przy nowo wybudowanej pętli autobusowej w Marcelinie powstaje mural. Za pomysł takiego upiększenia okolicy odpowiada Rada Osiedla Słowiańska-Łódzka. Powodem takiej decyzji było przykrycie mało atrakcyjnych napisów znajdujących się na murze blisko tego miejsca. Zakończenie projektu przewidziane jest na 12 września.

Jak zamienić coś, co budzi odrazę w coś miłego dla oka? Przed takim wyzwaniem stanęła Rada Osiedla Słowiańska-Łódzka. Niedaleko pętli autobusowej w Marcelinie znajduje się mur, który chętnie niszczyli amatorzy pisania sprayem po murze. Teraz ma być inaczej, ma powstać prawdziwe dzieło. Ten mur oporowy prosił się, żeby coś pięknego na nim stworzyć, gdyż dotychczas powstawały rzeczy niezbyt piękne. Jako rada osiedla zaplanowaliśmy pieniądze na ten cel - mówi nam pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia Pani Lidia Pieńkos.

Po uwzględnieniu tej nowej inwestycji w budżecie Rady Osiedla, został ogłoszony konkurs na Facebooku na projekt nowego muralu. Ostatecznie wygrał projekt szczecineckiego artysty, który zaakceptował sam Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas. Inspiracja była taka, że niedaleko mamy osiedle Poetów i to uwarunkowało mój projekt, a dodatkowo musiałem dopasować go do kolorów i kształtu powierzchni - zdradził nam artysta i zaznaczył, że jeśli pogoda nie przeszkodzi to prace nad nową wizytówką Marcelina mają się zakończyć już 12 września. Po ich zakończeniu mural zostanie pokryty specjalnym lakierem, który uniemożliwi zniszczenie dzieła.

Marcelin. Mural zamiast bazgrołów

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: