Autostrada na Wielimiu oraz gród w Wierzchowie - niebawem premiera trzeciej części eko-skarbów

  • KW
  • 2016-09-07 12:27:12
Autostrada na Wielimiu oraz gród w Wierzchowie - niebawem premiera trzeciej części eko-skarbów
  • Foto: Kadr z eko-skarbów część 3. www.facebook.com/nadlesnictwo.szczecinek

Niebawem odbędzie się premiera trzeciej części ''Eko-skarbów pomorskiej przyrody'', którą realizuje Nadleśnictwo Szczecinek. Na facebookowym profilu nadleśnictwa udostępnione zostały dwa kadry z powstającej właśnie produkcji, przedstawiające komputerową animację autostrady Berlin-Królewiec, która miała przebiegać przez jezioro Wielimie oraz próbę rekonstrukcji wczesnośredniowiecznego grodu w Wierzchowie. Trzeba przyznać, że kolejne eko-skarby zapowiadają się naprawdę interesująco.

W roku 90-lecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Szczecinek rozpoczęło realizację projektu w połowie finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Obejmował on wydanie książki i filmu, pt. „Eko-skarby pomorskiej przyrody''. Premiera pierwszej części filmu odbyła się jesienią 2014 roku w kinie Wolność, gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wielkim sukcesem. Postanowiono więc nie poprzestać na pierwszej części i realizować kolejne. I tak oto, w ostatnich dniach zakończyły się nagrania do trzeciej części ''Eko-skarbów pomorskiej przyrody'', która, jak zapowiadają leśnicy, będzie pełna ciekawostek takich jak np. autostrada przebiegająca przez jezioro Wielimie.

Zakończyliśmy zdjęcia do trzeciej części opowieści o eko-skarbach pomorskiej przyrody. Teraz całość materiału jest w fazie montażu i za 10 dni powinniśmy mieć gotowy film! Tymczasem zdradzamy dwa niezwykle ciekawe kadry, które już wkrótce będzie można zobaczyć na ekranie! Pierwszy z nich przedstawia komputerową animację autostrady Berlin-Królewiec, która miała przebiegać, jak widać, przez Wyspę Owczą na jeziorze Wielimie, największą śródjeziorną wyspę w Polsce! Drugi kadr został wyjęty z odcinka opowiadającego o grodziskach w Leśnictwie Wierzchowo i przedstawia naszą próbę rekonstrukcji wczesnośredniowiecznego grodu w Wierzchowie. Ciekawostką jest fakt, że gród ten powstał dokładnie w tym samym czasie, co najbardziej znany gród w Biskupinie, z okresu kultury łużyckiej, a więc ok 1200 lat temu! Zresztą film „Eko-skarby pomorskiej przyrody 3” naszpikowany jest wręcz ciekawostkami! Już wkrótce trafi na ekrany! - czytamy na profilu Nadleśnictwa Szczecinek. 

Autostrada na Wielimiu oraz gród w Wierzchowie - niebawem premiera trzeciej części eko-skarbów

Komentarze (1)

turban 2016-09-08 10:15

no brawo!! regionalna historia w nowoczesnym wydaniu. oby jak najwięcej takich inicjatyw!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: