21 wypadków, 30 osób rannych, 1 poniosła śmierć - wakacyjny bilans na szczecineckich drogach

  • KW
  • 2016-09-06 14:40:16
21 wypadków, 30 osób rannych, 1 poniosła śmierć - wakacyjny bilans na szczecineckich drogach
  • Foto: TV Gawex

Za nami wakacje, dla dzieci i młodzieży był to okres wolny od nauki szkolnej, dla dorosłych okres urlopów i wyjazdów na odpoczynek poza miejsce zamieszkania. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.

Wakacje 2016 roku już za nami, od początku wakacji, które rozpoczęły się w tym roku dwa dni wcześniej, niż w ubiegłym, policjanci odnotowali wzmożony ruch na drogach, wiele osób wyjeżdżających do tej pory za granicę, zdecydowało się spędzić urlop w Polsce.

Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i stan trzeźwości kierujących. Reagowali na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli i prowadzonych działań policyjnych w okresie od 24.06.2016 r. do 31.08.2016 r. doszło do 21 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 30 zostało rannych. Wciąż zdarzają się kierowcy, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na naszych drogach. Główną przyczyną wypadków było nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość. W ubiegłym roku w okresie od 26.06.2015 r. do 31.08.2015 r. w 7 wypadkach 1 osoba straciła życie, a 6 zostało rannych.

Policjanci prewencji i służby kryminalnej zwracali szczególną uwagę na pozostawiony przez nas dobytek i zapewniali bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku wczasowiczów. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo osób wypoczywających nie tylko nad wodą ale i na wodzie. Podczas służby na policyjnej łodzi mundurowi kontrolowali rejon jezior oraz przyległego terenu, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska.

Od 24 czerwca do 31 sierpnia br. nad wodą śmierć poniosło 5 osób, o 3 więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Teraz przed mundurowymi kolejne ważne zadanie do realizacji, policjanci z pionów Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęli monitorowanie głównych ciągów komunikacyjnych, przejść dla pieszych w obrębie szkół po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów na drodze. Podczas "Bezpiecznej drogi do szkoły" funkcjonariusze bardzo uważnie przyglądać się będą również zachowaniu zarówno kierowców jak i pieszych poruszających się w pobliżu placówek oświatowych. Zatem w rejonie szkół spodziewać należy się kontroli prędkości, stanu trzeźwości oraz sposobu przewożenia dzieci w pojeździe. Pomimo faktu, że w najbliższym czasie patrole drogówki wielokrotnie pojawiać się będą w rejonach szkół na terenie całego powiatu należy pamiętać, że to rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: