Proces ws. strażników miejskich dobiega końca. Wyrok poznamy 12 września

  • KW
  • 2016-09-06 14:01:49
Proces ws. strażników miejskich dobiega końca. Wyrok poznamy 12 września
  • Foto: TV Gawex

Po prawie dwóch latach od głośnej interwencji strażników miejskich, do której doszło w październiku 2014 roku na placu Wolności w Szczecinku, usłyszymy wyrok sądu. Dzisiaj (06.09) po raz kolejny w szczecineckim sądzie spotkano się, tym razem po to aby wysłuchać mów końcowych. Natomiast 12 września 2016 roku zapowiedziano wydanie wyroku w ww. sprawie.

Przypomnijmy, sprawa nieprawidłowej interwencji Straży Miejskiej i pobicia dwudziestokilkuletniego mieszkańca Szczecinka sięga 3 października 2014 roku, gdzie w godzinach wieczornych na placu Wolności przebywała grupa młodych ludzi, którzy zakłócali spokój. Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas interwencji zażądali od mężczyzny dokumentów, których on nie okazał. Miał więc on zostać wepchnięty do radiowozu i pobity przez jednego ze strażników, co zostało przez niego nagrane. Sprawa nagłośniona została dokładnie 18 października 2014 roku poprzez umieszczenie filmu z interwencji w Internecie przez pobitego. Sprawa wywołała ona ogromne poruszenie społeczne i zainteresowanie mediów, a także znalazła swój finał w sądzie.

Do Sądu Rejonowego w Szczecinku trafił akt oskarżenia, w którym jednemu ze strażników groziło od roku do 10 lat pozbawienia wolności, dwóm pozostałym od 3 miesięcy do 5 lat. Najpoważniejsze zarzuty ma Grzegorz F., który został dyscyplinarnie zwolniony po interwencji. Zarzuca mu się popełnienie przestępstwa, przekroczenie uprawnień, a także użycie przemocy i groźby bezprawnej wobec mężczyzny, a także spowodowanie obrażeń ciała. Dwóm pozostałym mężczyznom, którzy byli przy zatrzymaniu, prokuratura zarzuciła bezpodstawne pozbawienie wolności oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Obrońca 21-latka zażądał zadośćuczynienia od trzech strażników. Od byłego strażnika, który odpowiada za pobicie - 50 tys. zł z kolei od pozostałych - po 10 tys.zł.

Dzisiaj (06.09) w Sądzie Rejonowym w Szczecinku odbyła się kolejna rozprawa, podczas której usłyszeliśmy mowy końcowe obu stron. Na rozprawie nie pojawiło się 2 z 3 oskarżonych, a po drugiej stronie nie było też osoby poszkodowanej. Sąd wysłuchał mów końcowych i zapowiedział ogłoszenie wyroku w dniu 12 września tego roku. O decyzji sądu będziemy Państwa informować.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: