Na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco - rusza bobolicka strefa inwestycyjna

  • KW
  • 2016-09-06 12:00:23
Na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco - rusza bobolicka strefa inwestycyjna
  • Foto: TV Gawex

Bobolice od kilku lat stawiają na intensywny rozwój przedsiębiorczości. W 2015 roku miasto uzyskało tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego. Jak się okazuje, to nie koniec działań mających na celu rozszerzenie działalności na tej płaszczyźnie. Kolejnym wielkim działaniem realizowanym w Bobolicach jest stworzenie Strefy Inwestycyjnej, która przyciągnęłaby inwestorów nie tylko z regionu, ale również z całej Polski.

W Bobolicach powstaje Strefa Aktywności Gospodarczej. Na jej działanie miasto przekazało 25 hektarów gruntów. W chwili obecnej zagospodarowanych jest 3,5 hektara. W pierwszym etapie powstawania tej strefy miasto planuje zagospodarować kolejne 3,5 hektara uzbrajając je. Chcemy zaproponować ulokowanie swoich biznesów firmom z całej Polski, a także z zagranicy na terenach bobolickich. Wszystkie dokumenty prawne mamy przygotowane, natomiast czekamy na ogłoszenie przez marszałka województwa konkursu, dzięki czemu będziemy mogli pozyskać fundusze na uzbrojenie tych terenów - wyjaśnia nam Mieczysława Brzoza, Burmistrz Bobolic.

Plany uzbrojenia tych terenów będą realizowane w pierwszej połowie 2018 roku. Jak zapowiedziała burmistrz, bobolicka Strefa Aktywności Gospodarczej zamierza skupić się na innych rodzajach branż niż wszystkie dotychczas funkcjonujące w najbliższym regionie. Jedną z takich jest np. logistyka. Naszym atutem jest to, że jesteśmy miastem siedmiu dróg. W Bobolicach krzyżują się dwie drogi nr 11 i 25. Nasze odległości od dużych miast to dokładnie po 200 kilometrów, co stanowi doskonały atut jeśli chodzi o spedycję, przeładunek - dodaje M. Brzoza. Oprócz logistyki, pod uwagę brane są również branże takie jak przemysł drzewny, uprawa owoców miękkich takich jak maliny, truskawki czy też jagody.

W związku z tymi wszystkimi działaniami 30 sierpnia br. w godzinach południowych na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Bobolicach miała miejsce wizytacja komisji w ramach drugiego etapu konkursu Grunt na Medal 2016. O sprawie informowaliśmy Państwa w artykule: Grunt na Medal 2016 - wizytacja w ramach II etapu konkursu. Komisję reprezentowali: Pan Mirosław Odziemczyk - Pełnomocnik Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z siedzibą w Warszawie, Pani Monika Narewicz oraz Pan Szymon Pałac, oboje reprezentujący Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy UMWZ w Szczecinie. W konferencji na zaproszenie Burmistrza uczestniczyli także lokalni przedsiębiorcy, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego, Radni Rady Miejskiej w Bobolicach, przedstawiciele szkolnictwa zawodowego z regionu. Pan Mirosław Odziemczyk -  Pełnomocnik Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych stwierdził, reasumując, że kwestią czasu jest to, aby inwestorzy pojawili się w Bobolicach.

Więcej na ten temat w powyższym serwisie informacyjnym Echa Dnia (05.09.2016). Zapraszamy!

Komentarze (1)

Ki 2016-09-06 22:44

San fracisko to jest na trasie drzewiany sepolno wielkie i trzebień droga średniowiecza ze strach się bać tam jechać gdzie pani burmistrz ta trasa pewnie nie jeździ niech odwiedzi te tereny i drogówka niech się weźmie do klejenia dziur i zrobienia w końcu drogi do trzęsienia dziwie się ze nikt nie żąda żadnego odszkodowania może jak by się sypaly to służba szybciej lepila te dziury

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: