Włamywacz tuż po przestępstwie ukrył się w zaroślach

  • KW
  • 2016-09-05 12:47:44
Włamywacz tuż po przestępstwie ukrył się w zaroślach
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Posterunku Policji w Bobolicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do lokalnego sklepu. Mężczyzna po stłuczeniu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza, z którego ukradł m.in. artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, leki i pieniądze. Właściciel straty oszacował na ponad 6 tysięcy złotych. 38-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

38-letni mężczyzna działając pod osłoną nocy, wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, a po wejściu do wewnątrz lokalu kradł praktycznie wszystko to, co wpadło mu w ręce. Dźwięk tłuczonego szkła i hałasy dobiegając z wnętrza obiektu zaniepokoiły przypadkowego mężczyznę, który zauważył jak złodziej pospiesznie wyrzuca towar na zewnątrz, a następnie jak gdyby nic wychodzi ze sklepu. Na widok świadka zdarzenia, 38-letni złodziej uciekł pozostawiając wszystkie artykuły popakowane w reklamówki. Natychmiast na miejsce przyjechał patrol policji, który został powiadomiony o całym zdarzeniu.

Mundurowi z posterunku w Bobolicach w trakcie sprawdzania terenu znajdującego się w obrębie sklepu ujawnili włamywacza, który schował się w zaroślach. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 38-latek przyznał się do włamania. Usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Towar o wartości ponad 6000 złotych został zwrócony właścicielowi sklepu.


info: sierż. Beata Gałka / IK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: