Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1

  • KW
  • 2016-09-05 09:57:12
Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1
  • Foto: UM Świdwin

Jak co roku, 1 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świdwinie dzieci wraz z rodzicami i kadrą pedagogiczną, przywitały nowy rok szkolny 2016/2017.

Pani Dyrektor Magdalena Bujakowska życzyła powodzenia ponad pięciuset uczniom, w szczególności tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg „Dwójki”. Po powitalnej piosence, dzieci udały się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami, gdzie zostały zapoznane z planem zajęć i innymi ważnymi informacjami. Uśmiechnięte, rozpromienione, opalone twarze uczniów świadczą o tym, że są oni gotowi i chętni na rozpoczęcie szkolnej przygody. Tego samego dnia delegacja uczniów i nauczycieli oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w miejskich obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Szkoła to nie tylko budynek, to też ludzie, którzy tworzą w niej wspaniałą atmosferę, to środowisko z przyjaznym klimatem. Dlatego też wielu absolwentów przyprowadza swoje pociechy, ponieważ są świadomi tego, że właśnie Dwójka zapewni im najlepszą edukację. Świdwińska "tysiąclatka" jest dowodem na to, że tradycja, ciężka praca i profesjonalizm jest kluczem do sukcesu i dzięki temu jest szkołą, którą każdy absolwent chwali się i jest dumy z jej ukończenia. To też moja szkoła, to nasza szkoła, ukochana Dwójka!

tekst: absolwentka Zuzanna Zastocka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: