Święto parafii pw. św. Rozalii po raz czternasty

  • KW
  • 2016-09-04 20:29:07
Święto parafii pw. św. Rozalii po raz czternasty
  • Foto: TV Gawex

4 września w parafii pw. św. Rozalii w Szczecinku odbyła się Rozaliada. Już po raz czternasty wspólnie bawili się mieszkańcy Szczecinka należący do ww. parafii oraz goście przybyli na dzisiejsze wydarzenie.

Tegoroczna Rozaliada była szczególna, ponieważ 4 września to dzień, którego patronką jest św. Rozalia, zatem uroczysta msza św. odpustowa i festyn odbyły się w tym samym dniu. Gościem specjalnym święta parafii był ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, który o godzinie 12:30 odprawił mszę świętą. Natomiast po niej, około godziny 14:00, rozpoczął się pełen atrakcji festyn.

Podczas Rozaliady nie zabrakło ciekawostek oraz zabaw dla dzieci. Na festynie obecny był klaun, który zabawiał najmłodszych uczestników festynu. Przygotowano także szereg stoisk między innymi z: książkami, pysznymi ciastami, wędliną czy żurkiem. Była także loteria, gdzie można było zakupić tak zwaną cegiełkę, z której zysk został przeznaczony na cele parafii. W zamian za to, każdy mógł wziąć udział w losowaniu wielu ciekawych nagród, ufundowanych przez prywatne firmy i urzędy. Nikogo nie odstraszyła też pogoda, która niestety tego dnia nie dopisywała.

Relacja z Rozaliady niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: