Narodowe Czytanie. W tym roku usłyszeliśmy Quo Vadis

  • KW
  • 2016-09-03 19:13:10
Narodowe Czytanie. W tym roku usłyszeliśmy Quo Vadis
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (03.09) na terenach rekreacyjnych Centrum Konferencyjnego Zamek mieszkańcy mogli wziąć udział w ogólnopolskim wydarzeniu popularyzującym polską literaturę, organizowanym w całej Polsce pod patronatem pary prezydenckiej.

Narodowe Czytanie, bo o nim mowa, to akcja, która została zainicjowana pierwszy raz przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Skłania ona do publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Aby podkreślić powszechny charakter wydarzenia, zostało ono nazwane "narodowym". Dziś, w piątej edycji wydarzenia, czytano fragmenty Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. 

Organizatorem Narodowego Czytania w Szczecinku było Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy wraz z SAPiKiem. Gospodarze do czytania utworu Sienkiewicza zaprosili polityków i samorządowców, przedstawicieli urzędów i instytucji miejskich, a także przedstawicieli lokalnych mediów. Wspólnie z nimi Quo Vadis czytali także nauczyciele Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie. 

Warto zaznaczyć, że uczniowie i mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie przybyli na dzisiejsze wydarzenie nad Trzesiecko aby posłuchać przygód Marka Winicjusza i Ligii. 

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (05.09) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: