Życzenia, nominacje i podziękowania. Rok szkolny 2016/2017 oficjalnie rozpoczęty

  • KW
  • 2016-09-01 13:47:46
Życzenia, nominacje i podziękowania. Rok szkolny 2016/2017 oficjalnie rozpoczęty
  • Foto: TV Gawex

1 września o godzinie 11:00 w szczecineckim kinie Wolność odbyła się uroczystość miejska i powiatowa rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.

Tradycyjnie na tę uroczystość przybyli włodarze miasta, powiatu, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także nauczyciele oraz przede wszystkim uczniowie. Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Burmistrz Miasta Jerzy Hardie – Douglas, który zaznaczył, że szczecineckie gimnazja oraz szkoły podstawowe doskonale wypadają ze swoimi wynikami nauczania na tle województwa zachodniopomorskiego. To ogromny powód do satysfakcji zarówno dla nauczycieli i uczniów, dlatego chciałem wszystkim wam pogratulować - mówił burmistrz.

We wszystkich przemówieniach nie zabrakło także życzeń na nowy rok szkolny. Życzę Państwu na nadchodzący nowy rok szkolny satysfakcji z tego co was jeszcze czeka, dużo radości z każdego dnia oraz nowych wyzwań - życzyła Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska. Po oficjalnych przemówieniach złożono nauczycielom gratulacje z okazji uzyskania wyższego stopnia zawodowego, a także wręczono nominowanym akty nadania oraz uroczyście odebrano ślubowania. W tym roku szkolnym nominacje takie odebrało 32 nauczycieli, reprezentujących wszystkie typy szkół.

Nie obyło się również bez części artystycznej, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych – gospodarze tegorocznego Powiatowo-Miejskiego Rozpoczęcia Roku Szkolnego.

W roku szkolnym 2016/2017, do szczecineckich szkół podstawowych i gimnazjów będzie uczęszczać 3209 osób. Natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego uczyć się będzie 2705 uczniów, w tym 756 osób to nowi uczniowie. 342 z nich wybrało naukę w liceach ogólnokształcących, 286 w technikach, a 128 w szkołach zawodowych.

Relacja z uroczystości już dzisiaj, 1 września w TV GAWEX, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: