Radni powiatowi przegłosowali uchwałę. Coraz bliżej sprzedaży szczecineckiego PKSu

  • KW
  • 2016-08-31 14:40:19
Radni powiatowi przegłosowali uchwałę. Coraz bliżej sprzedaży szczecineckiego PKSu
  • Foto: TV Gawex

Po przerwie wakacyjnej do pracy wróciła nie tylko Rada Miasta Szczecinek, a także Rada Powiatu, która w środę, 31 sierpnia, spotkała się na 24. sesji w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Porządek obrad zakładał łącznie 15 punktów, które dotyczyły między innymi uchwały w sprawie sprzedaży Spółki PKS w Szczecinku. W sesji wzięło udział 16 radnych.

Sesja rozpoczęła się o godzinie 11. Radni podejmowali uchwały dotyczące między innymi inwestycji drogowych, utworzenia straży rybackiej czy zmian w budżecie. Najważniejszym punktem jednak był ten dotyczący sprzedaży Spółki PKS w Szczecinku. Aby zbyć wszystkie udziały spółki, radni powiatowi musieli wyrazić zgodę podejmując stosowną uchwałę. Po burzliwych dyskusjach o funkcjonowaniu PKSu na przestrzeni lat, ostatecznie przegłosowali uchwałę wyrażającą zgodę na całkowite zbycie udziałów i sprzedaniu spółki na rzecz prywatnego inwestora. Starosta już zapowiada podjęcie kolejnych kroków w tej sprawie. Już na najbliższym zarządzie podejmiemy uchwałę o przygotowaniu procedury i harmonogramu zbycia udziałów Spółki PKS Szczecinek. Wybierzemy też tryb przetargu, zlecimy wycenę, ponieważ kapitał spółki to 10 milionów 517 tysięcy złotych. Po wycenie jednak dowiemy się jaka jest faktyczna wartość spółki. Zarząd podejmie jeszcze rozmowy jak zawrzeć informacje w przetargu o pracownikach czy o transporcie na terenie powiatu szczecineckiego -  mówi nam Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego.

Podczas dzisiejszych obrad obszernym punktem były jak zwykle interpelacje, wnioski i zapytania radnych. Dotyczyły one między funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego czy przyszłości Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jak zwykle w przypadku tej części obrad odpowiedzi udzielane były bezpośrednio po pytaniach, na inne radni uzyskają odpowiedź na następnej sesji lub w formie pisemnej. Mimo wielu dyskusji, sesja Rady Powiatu Szczecineckiego przebiegła płynnie i stosunkowo spokojnie. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: