Koncert grupy Behemoth w Szczecinku - mieszkańcy protestują i zbierają podpisy

  • KW
  • 2016-08-31 10:14:37
Koncert grupy Behemoth w Szczecinku - mieszkańcy protestują i zbierają podpisy
  • Foto: Behemoth/facebook

W Szczecinku zbierane są podpisy pod protestem przeciwko koncertowi kontrowersyjnej grupy Behemoth, który miałby odbyć się w 2017 roku. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury potwierdza, że jeszcze nie została podpisana umowa, jednakże sprawa jest już na zaawansowanym poziomie.

O pomyśle koncertu w Szczecinku death metalowej kapeli informowaliśmy Państwa w ubiegłym tygodniu w artykule: Zespół Behemoth prawdopodobnie zagra w Szczecinku. Zespół Behemoth należy do kontrowersyjnych, dlatego też bardzo szybko pojawiły się głosy sprzeciwu mieszkańców. Lider zespołu Adam ''Nergal'' Darski znany jest ze skandalicznego zachowania podczas występów. W trakcie jednego z nich podarł Pismo Święte, za co stanął przed sądem. Istnieją poważne powody, by przypuszczać, że również teraz może dojść do złamania prawa. Koncerty Behemota są znane z demonicznej atmosfery, satanistycznego i bluźnierczego przekazu. Teksty utworów zespołu oddają cześć szatanowi i są de facto modlitwami do niego. Szydzą z Najświętszej Maryi Panny, czczonej przez miliony katolików w Polsce i na całym świecie - czytamy w liście protestacyjnym.

Organizatorzy protestu zaznaczają, że koncert ten zostanie sfinansowany z naszych podatków, dlatego protestujemy przeciwko wykorzystywaniu naszych pieniędzy niezgodnie z naszymi przekonaniami. Według nich, organizator koncertu, czyli SAPiK, włącza się w kampanię promocji satanizmu w Polsce i Szczecinku.

Podpisane protesty prosimy o jak najszybsze składanie w Przychodni Jacka Froehlicha w Szczecinku przy ul. 28 Lutego 13/15 w godz. 8-19.00 /stare Konsumy/. Jeżeli ktoś nie będzie mógł wydrukować to w przychodni będą gotowe druki i wystarczy przyjść i podpisać. Druki będę zbierał w środę, czwartek i piątek przed mszą o godz. 17:45 i po mszy w zakrystii w kościele Mariackim u ks. Jacka Lewińskiego lub ks. Dawidowi Andryszczakowi - informuje ks. Bogusław Matusik, Proboszcz Parafii pw. św. Krzysztofa w Szczecinku.

Czy kontrowersyjny zespół Behemoth powinien wystąpić w Szczecinku

Komentarze (1)

ola 2016-08-31 16:31

A ja nie chcę, żeby miejskie (czyli należące do wszystkich mieszkańców) działki oddawano kościołowi za 1 zł!!!!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: