Grunt na Medal 2016 - wizytacja w ramach II etapu konkursu

  • KW
  • 2016-08-31 10:03:54
Grunt na Medal 2016 - wizytacja w ramach II etapu konkursu
  • Foto: UM Bobolice

"Grunt na Medal 2016" to ogólnopolski konkurs, którego celem jest wybranie najlepszego terenu pod inwestycje przemysłowe w każdym województwie. Składa się on z kilku etapów. Jednym z miast, które ubiega się o miano najlepszego terenu inwestycyjnego są Bobolice. We wtorek, 30 sierpnia właśnie tam odbyła się wizytacja w ramach II etapu konkursu.

30 sierpnia br. w godzinach 11.00-12.00 w Bobolicach w miejscu nietypowym, bo na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Bobolicach (SAG) ul. Kolejowa, miała miejsce wizytacja komisji w ramach drugiego etapu konkursu Grunt na Medal 2016.

Komisję reprezentowali: Pan Mirosław Odziemczyk - Pełnomocnik Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z siedzibą w Warszawie, Pani Monika Narewicz oraz Pan Szymon Pałac, oboje reprezentujący Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy UMWZ w Szczecinie.

W konferencji na zaproszenie Burmistrza uczestniczyli także lokalni przedsiębiorcy, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Koszalińskiego (K. Jesionowski), Przewodniczący (M. Golas), Wiceprzewodniczący (I. Bednarczyk) i Radni Rady Miejskiej w Bobolicach, przedstawiciele szkolnictwa zawodowego z regionu: Pan Zygfryd Walczak - Kanclerz KWSNH, Pani Jolanta Kubicka - Dyrektor Szkoły Zawodowej "Nauta" w Bobolicach oraz Pan Leszek Karbowski - Dyrektor ZUKiO w Bobolicach.

Warto dodać, że w woj. zachodniopomorskim etap pierwszy przeszły jedynie 4 lokalizacje, w tym właśnie bobolicka. Teraz przyszła pora, aby podczas etapu drugiego Bobolice zaprezentowały swoje walory, zachęty dla inwestorów i inne merytoryczne informacje pomocne w ocenie oferty inwestycyjnej. Pani Mieczysława Brzoza - Burmistrz Bobolic swoją rolę spełniła bardzo dobrze. Komisja zadała jedynie 2 pytania, a całość podsumowała na 6 z plusem.

Pan Mirosław Odziemczyk (PAIiIZ) stwierdził reasumując, że kwestią czasu jest, by inwestorzy pojawili się w Bobolicach - w tym niezwykle urokliwym, gościnnym i otwartym na wszelkie inicjatywy mieście.

info: Maja Wiśniewska, UM Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: