Lądowisko w Wilczych Laskach, Obywatel Włapko oraz odznaka honorowa

  • KW
  • 2016-08-29 15:08:51
Lądowisko w Wilczych Laskach, Obywatel Włapko oraz odznaka honorowa
  • Foto: TV Gawex

29 sierpnia po przerwie wakacyjnej zebrali się radni na kolejnej sesji Rady Miasta Szczecinek. W sali posiedzeń Urzędu Miasta Szczecinek zebrało się 19 radnych, którzy zajęli się kilkunastoma uchwałami dotyczącymi między innymi lądowiska w Wilczych Laskach, sprzedaży terenów przy ulicy Kilińskiego czy też kontrowersyjnego Obywatela Włapko. Cała sesja pełna była burzliwych dyskusji i trwała łącznie około 5 godzin.

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się o godzinie 9. W początkowej fazie radni zajęli się uchwałami dotyczącymi zmian w budżecie miasta, realizacji inwestycji przebudowy ulicy Turystycznej czy sprawą dofinansowania stworzenia lądowiska w Wilczych Laskach. Punktem, który nie miał być kontrowersyjny, a jednak był, to ten dotyczący zmian w budżecie. Burmistrz zaproponował przekazanie 30 tysięcy złotych na utworzenie lądowiska w Wilczych Laskach. Radni opozycyjny byli przeciwni tej inwestycji - mówi nam Katarzyna Dudź, Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek i zaznacza, że dla wielu jednostek ta inwestycja jest istotna, dlatego też postanowiono wspomóc gminę Szczecinek, która jest właścicielem terenu na Wilczych Laskach.  

Zgodnie z tym, czego można było się domyślać przed sesją, najbardziej jednak kontrowersyjne były dwa punkty obrad. Jeden z nich dotyczył sprawy Obywatela Włapko, czyli pomnika jaki stworzył jeden ze szczecineckich artystów, i który miałby stanąć w naszym mieście. Drugi związany był z wnioskiem o odebranie Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Miasta Szczecinka” dla dwóch byłych funkcjonariuszy SB. Większość radnych Rady Miasta zdecydowała się wyrazić negatywną opinię co do wniosku komitetu budowy pomnika i jednocześnie sprzeciwić się jego powstaniu - informuje nas Katarzyna Dudź.  

Kolejna sprawa to odebranie dwóm byłym funkcjonariuszom SB Odznaki Honorowej ''Zasłużony dla Miasta Szczecinka''. Jak zaznacza przewodnicząca rady, według funkcjonującego regulaminu, Rada Miasta nie ma prawa odebrać takiego tytułu nikomu, z wyjątkiem osób skazanych wyrokiem sądowym. Z tego powodu radni musieli odrzucić wniosek, jednak padły już pierwsze deklaracje dotyczące zmiany tego regulaminu. Na koniec sesji, przy punkcie wniosków i zapytań radnych, rozmawiano między innymi o problemach z zielenią miejską, awariach na placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku. Radni opozycji dopytywali także o szkolenia, które odbywały się w ratuszu. W związku z tymi zagadnieniami wywiązywały się długie i często zbędne dyskusje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: