Gminne Święto Plonów w Parsęcku

  • KW
  • 2016-08-29 13:00:58
Gminne Święto Plonów w Parsęcku
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend rozpoczął się sezon dożynkowy. Inauguracji Święta Plonów dokonała gmina Szczecinek. Tradycyjnie, uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku. Następnie dalsza część obchodów dożynkowych miała miejsce na terenie boiska sportowego. Oprócz wielu barwnych stoisk z tradycyjnym polskim jadłem, były także występy lokalnych zespołów ludowych oraz dzieci ze szkoły podstawowej.

Uroczystość dożynkowa w Parsęcku tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku. Następnie uczestnicy w barwnym pochodzie, przy akompaniamencie kapeli, udali się na plac dożynkowy. Na miejscu obyło się uroczyste poświęcenie wieńców i plonów. Następnie starosta wraz ze starościną przekazali na ręce wójta gminy, Ryszarda Jasionasa, chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów

Oficjalne uroczystości zostały uświetnione barwnymi występami zarówno lokalnych zespołów ludowych, jak również dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Jednym ze stałych elementów każdych dożynek są stoiska z tradycyjnym polskim jadłem, których także nie zabrakło w Parsęcku.

Była również cała gama konkursów m.in. na najładniejszy wieniec, najładniejsze stoisko, najsmaczniejszą potrawę oraz na najsmaczniejszą domową nalewkę i wino. Nie zabrakło także konkurencji sportowych takich jak spacer farmera, przeciąganie liny czy bieg w alkogoglach.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Relacja wideo z dożynek wyemitowana zostanie w poniedziałek (29.08) w programie lokalnym TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: