Klub KABEL na podium Mistrzostw Polski w Wakeboardzie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-26 13:33:40
Klub KABEL na podium Mistrzostw Polski w Wakeboardzie
  • Foto: TV Gawex

W dniach 19-20 sierpnia w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskate za wyciągiem. Nie zabrakło na nich także zawodników ze Szczecinka, Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Klubu Wakeboardowego „KABEL”: Jakub Dąbrowski, Karol Gołuński, Sebastian Wojewódzki, Mieczysław Masiulaniec i Jakub Konefał.

W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy z całej polski, a poziom zawodów był bardzo wysoki. Chłopcy ze Szczecinka trzy razy stawali na podium otrzymując srebrne medale. Odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca:


Open Men:
II miejsce Jakub Konefał
Junior Men:
II miejsce Mieczysław Masiulaniec
V miejsce Karol Gołuński
Boys Men:
II miejsce Jakub Dąbrowski
IV miejsce Sebastian Wojewódzki


Warto wspomnieć, że dwóch zawodników Klubu Kabel znajduje się w Reprezentacji Polski: Jakub Konefał i Jakub Dąbrowski, niedawno uczestniczyli także w zgrupowaniu Kadry Polski w Ostródzie, poprzedzającym Mistrzostwa Polski. Ponadto Jakub Konefał ma duże szanse wystąpić na najważniejszej imprezie w Europie – Mistrzostwach Europy za Wyciągiem, które odbędą się jesienią w Izraelu, reprezentując Polskę.
Chłopcy na co dzień trenują w WakePark Szczecinek. Sam Klub jest stowarzyszeniem przede wszystkim aktywnych Rodziców, którzy chętnie podejmują działania w zakresie propagowania wakeboardu 
i samego Klubu. Z nieodpłatnych zajęć w Klubie mogą skorzystać wszystkie chętne dzieci, które chcą nauczyć się ślizgów na wakeboardzie. Spotykamy się w czasie wakacji, w każdy poniedziałek i środę w godz. 18:30-19:30, a we wrześniu w piątki 15:00-16:00 i soboty 12:00-13:00 – serdecznie zapraszamy.

Przed zawodnikami Klubu Kabel jeszcze jedna ważna impreza w tym sezonie, Mistrzostwa Polski na małym wyciągu (dwusłupowym), które odbędą się 2-4 września w Giżycku, już teraz trzymamy za nich kciuki.

info: Katarzyna Kucaba, Prezes Klubu Wakeboardowego KABEL

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: