Rajd Baja Szczecinek w przyszłym roku.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-26 10:57:20
Rajd Baja Szczecinek w przyszłym roku.
  • Foto: TV Gawex

Rajdy spod szyldu Baja odbywają się w naszym regionie od wielu lat. Była Baja Drawsko, Baja Czarne i ogólnopolska eliminacja Pucharu Świata, czyli Baja Poland. Teraz do tego grona dołączy Szczecinek i prawdopodobnie już w przyszłym roku samochody terenowe z całej Polski i także europy zawitają do naszego miasta. Będzie to największa od lat impreza motoryzacyjna, jaka odbędzie się w Szczecinku.

Wszechobecny kurz, zapach spalin i ryk silników. Tego wszystko można doświadczyć, biorąc udział w rajdach wyścigów terenowych pod nazwą Baja. Prawdopodobnie w przyszłym roku impreza ta zawita także do naszego miasta, co już teraz zapowiadane jest jako wielkie wydarzenie dla fanów motoryzacji. Baja Szczecinek, bo tak nazywałyby się ta impreza, planowana jest na wrzesień przyszłego roku. 

Wszystko zanosi się na to, że w drugiej połowie września taki rajd będzie w Szczecinku. Tego typu imprezy składają się z części zarówno towarzysko-imprezowej, jak i samego ścigania się. Oczywiście ścigać się będą nie w samym Szczecinku, ale pierwszy etap i rozpoczęcie będzie miało miejsce prawdopodobnie w naszym mieście. Później zawodnicy udadzą się na przykład w okolice Okonka, gdzie dalej będą rywalizować.- Mówi nam burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas

Zanim rajdy będą mogły odbywać się na terenach pod Szczecinkiem, konieczne jest załatwienie wszelkich zgód i formalności, ale jak podkreśla burmistrz, powinno się to odbyć bez większych problemów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Szczecinek wzbogaci się o kolejną wielka imprezę, która tym razem sprowadzi do naszego miasta fanów motoryzacji. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: