Umowa na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie podpisana

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-25 17:03:21
Umowa na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie podpisana
  • Foto: O.Gasiul

Dzisiaj tj. 24 sierpnia br. na terenie ujęcia wody w Bornem Sulinowie podpisana została umowa o dofinansowanie zadania pn.„ Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Borne Sulinowo”. Jest to pierwsza podpisana umowa o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w naszym województwie.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych w bieżącym roku przez Spółkę. Ma ona szczególnie istotne znaczenie dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo, zaopatrywanych w wodę z tego ujęcia. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Jacek Chrzanowski powiedział: PWiK Szczecinek jest pierwszym beneficjentem, który podpisuje umowę w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to nasz sprawdzony partner, który bardzo często korzysta ze wsparcia Wojewódzkiego Funduszu. Pierwsze konkursy zostały ogłoszone na początku bieżącego roku. Dofinansowanie dla Spółki w ramach RPO jest bardzo preferencyjne i wynosi blisko 1 mln złotych, przy wartości projektu na poziomie 1,3 mln złotych. 

Prezes Zarządu Andrzej Wdowiak podczas spotkania podkreślił: Zamykamy trudny okres dla mieszkańców. Nie znaczy to oczywiście, że mieszkańcy mieli złej jakości wodę. Rozbudowa stacji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców na przyszłość. 


- Do tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się od dawna. Mieszkańcy mieli zapewnioną wodę dobrej jakości m.in. dzięki zainstalowanym w ramach realizacji Projektu „Parsęta” desorberom. Teraz woda dla mieszkańców będzie ze studni głębinowych dobrze izolowanych, co zapewni jej bezpieczeństwo w przyszłości- uzupełniła Burmistrz Bornego Sulinowa Renata Maria Pietkiewicz- Chmyłkowska.

Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w ramach naboru projektów dla działania 3.5 (Wsparcie rozwoju sieci wodociągowej) w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 . W lipcu br. WFOŚiGW  w Szczecinie przekazał Spółce informację o zakończeniu oceny wniosku o dofinansowanie w ramach RPO i wybraniu zadania do dofinansowania. W ramach RPO Spółka wnioskowała o dofinansowanie zadania w wysokości 916 438,30 zł.
 

info, foto: Olga Gasiul

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: