Definitywny koniec Straży Miejskiej w Białym Borze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-24 15:52:20
Definitywny koniec Straży Miejskiej w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

Straż Miejska w Białym Borze już za kilka miesięcy zakończy swoją działalność. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli radni na ostatnim posiedzeniu nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Biały Bór. Liczba głosów była znacznie przeważająca - 12 radnych opowiedziało się za likwidacją, a tylko 2 osoby wstrzymały się od głosu. Mocą tej uchwały Straż Miejska w Białym Borze zakończy swoją służbę już w listopadzie tego roku.


Głównym powodem decyzji o rozwiązaniu Straży Miejskiej w Białym Borze był budżet. Przypomnijmy, Biały Bór został objęty programem naprawczym, z kolei Straż Miejska kosztowała miasto rocznie ok. 360 tysięcy złotych. 
Burmistrz Białego Boru, Paweł Mikołajewski jasno stwierdza, że miasta zwyczajnie nie stać na taki wydatek. Tym bardziej w chwili obecnej kiedy to inwestycje związane z budową elektrowni wiatrowych, w których samorząd upatrywał wielkie nadzieje finansowe stały się mocno niepewne. 

Skład Straży Miejskiej w Białym Borze został okrojony już na początku roku 2016 gdy wówczas podjęto decyzję o odebraniu SM uprawnień do kontroli prędkości pojazdów. Swego czasu Straż Miejska w Białym Borze „cieszyła się” niechlubną opinią wśród kierowców i nie tylko. Często pojawiały się zarzuty, o to że strażnicy zamiast dbać o porządek, skupiają się przede wszystkim na nakładaniu mandatów, co poniekąd było prawdą, gdyż miasto rocznie zarabiało na tym nawet do kilku milionów złotych. W chwili gdy weszła ustawa o ograniczeniu kompetencji Strażników Miejskich dotyczących kontroli prędkości, wpływy z tego źródła drastycznie zmalały. 
Pierwsze wymówienia zostaną wręczone już we wrześniu. Formalnie Straż Miejska w Białym Borze przestanie istnieć z końcem listopada bieżącego roku. 

Komentarze (1)

turban 2016-08-25 11:39

powinni dostać dobre odprawy i podwyższone emerytury. Zarobili dla miasta miliony i do tego wyplenili piractwo drogowe... :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: