Jubileusz 70-lecia OSP Kluczewo

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-23 15:03:33
Jubileusz 70-lecia OSP Kluczewo
  • Foto: OSP Kluczewo

Świętowanie Jubileuszu 70- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczewie rozpoczęło się w sobotnie słoneczne popołudnie w dniu 20 sierpnia 2016 r. uroczystą Mszą odprawioną w intencji wszystkich Strażaków i ich rodzin, z prośbą o dalszą opiekę św. Floriana.

Powiat Drawski na uroczystościach reprezentował Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który złożył wszystkim Druhom wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Głównym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków za wieloletnią działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymał Paweł Stawikowski, Dariusz Hudaniec i Krzysztof Biesielski. Natomiast brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Tomasz Chyliński, Sylwester Grzybowski, Przemysław Krupa i Mariusz Narewski.


Imprezę uświetnił występ zespołu „Marianki” z Czaplinka, natomiast pracownicy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim dla gości, strażaków i mieszkańców Kluczewa przeprowadzili konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Był to konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim i konkurs sportowy.Wśród pytań konkursu Wiedzy o Powiecie Drawskim znalazły się również pytania związane z realizowaną obecnie przez Powiat Drawski Akcją Eksploracyjno – Historyczną „Jezioro Tajemnic”. Uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania związane z jeziorem Drawsko w nagrodę otrzymywali bransoletki własnoręcznie wykonane przez Natalię Kasowską – prowadzącą programu „Zanurzenie”, który jest jednym z Patronów Medialnych Akcji. Wiele emocji i zabawy towarzyszyło rozgrywanym konkurencjom sportowym. Nagrodami w obu konkursach były materiały promocyjne Powiatu Drawskiego i Akcji „Jezioro Tajemnic”.


Uroczystości jubileuszowe zakończyła zabawa strażacka, na której wszyscy bawi się wspólnie z zespołem Diament. Imprezę wsparł finansowo i organizacyjnie Zarząd Powiatu Drawskiego.

info: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: