V Prezentacje Piosenki Patriotycznej i Wojskowej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-23 11:19:46
V Prezentacje Piosenki Patriotycznej i Wojskowej
  • Foto: TV Gawex

Blisko 50 zespołów wystąpiło podczas odbywających się w ubiegłą niedzielę, 21 sierpnia w Koszalinie 5 Prezentacji Piosenek Patriotycznych i Wojskowych. W Centrum Kultury 105 przez blisko 8 godzin słuchać można było najbardziej kultowych pieśni, takich jak „Przybyli Ułani” czy „Serce w Plecaku”. Sala kinowa ck 105 wypełniona była po brzegi. 

Inicjatywa stworzenia takiej imprezy w Koszalinie powstała kilka lat temu. Jej celem jest popularyzacja twórczości muzyczno-literackiej o tematyce patriotycznej oraz przypominanie dawno zapomnianych pieśni wojskowych, które przecież wiele lat temu były śpiewane przez wszystkich. 

Tegoroczna edycja wydarzenia po raz pierwszy miała charakter konkursowy. 47 zespołów z całego regionu wykonywało po 3 utwory, które oceniane były przez zespół jury. Jeśli konkurs, to nie mogło zabraknąć nagród dla najlepszych. Zespoły o to miano rywalizowały w trzech kategoriach: piosenka wojskowa, patriotyczna i ludowa. Z każdej kategorii wyłonione zostały 3 najlepsze ekipy. 

„O mój rozmarynie” czy „Przybyli Ułani” to tylko niektóre z popularnych pieśni, które usłyszeć mogliśmy podczas przeglądu. A na szerszą relacje z imprezy zapraszamy Państwa do naszego programu w najbliższą sobotę.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: