Jezioro Tajemnic - wyłowiono kolejne znaleziska

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-19 15:56:02
Jezioro Tajemnic - wyłowiono kolejne znaleziska
  • Foto: TV Gawex

Nie udało się potwierdzić istnienia czołgów, o których informacje trafiły do Ekipy Akcji. W okolicach wskazanych miejsc natrafiono na inne interesujące znaleziska. Wśród nich być może jest fragment samolotu i nieokreślonego większego mechanizmu.

W ostatni weekend, fragment urządzenia przypominającego tryby odnaleziono w okolicy plaży nad jeziorem Drawsko. 
- Co to może być? – zastanawia się znalazca resztek mechanizmu Marek Tomaszewski.
Prosimy internautów o pomoc w rozpoznaniu. Dla ułatwienia publikujemy zdjęcia w kilku rzutach. W opisanym miejscu znajdować się miał czołg. Tymczasem obiekt, za który go wzięto, nurkowie opisują jako bryłę najprawdopodobniej betonu. Sterczy z niej gruba metalowa rura. Przy małej przejrzystości wody mogła zostać wzięta za lufę.
Kolejna informacja spowodowała, że nurkowie ze szkoły Nurkowania ANDAtek skierowali się nad sąsiednie (po drugiej stronie Czaplinka) jezioro Czaplino. Tam również według niezweryfikowanych doniesień sprzed lat miał być podobny pojazd. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach we wskazanym miejscu nie natrafiono na jego ślady. Dziś zrodziły się wątpliwości co do prawidłowego określenia lokalizacji. Podstawą poszukiwań było dość enigmatyczne doniesienie, które jak się okazało, może pasować do innego miejsca jeziora. Być może nurkowie powrócą w przyszłości nad Czaplino, by przeszukać inny jego fragment.
Zainteresowanie poszukiwaczy wzbudziła jednak informacja zamieszczona m.in. na profilu społecznościowym Akcji przez Zbigniewa Szurgota, o potencjalnych szczątkach samolotu w tym zbiorniku wodnym. Po konsultacjach w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim zawężono potencjalny obszar lustracji. Rzeczywiście - w miejscu gdzie miałby leżeć samolot, urządzenia wykryły duże skupisko metalu znajdujące się pod mułem. Z warstwy osadów wydobyto jeden element. Również prezentujemy go na zdjęciu. 
Co to może być? Informacje nagrodzimy specjalnym Certyfikatem! Prosimy o zgłoszenia na: http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/ 
Skład ekipy biorącej udział w poszukiwaniach: Bartosz Drzewiecki, Dariusz Kuternowski
Marek Tomaszewski, Honorata Tomaszewska, Robert Sikorski, Małgorzata Sikorska, Ryszard Pikuła, Daniel, Aleksandra i Dariusz de Lorm.

info:Paweł Wolański
 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Hans 2016-08-21 08:48

To mi wyglada na element zlotego pociagu z pod Walbrzycha, pewnie dotarl tu tunelem, ktory wijesienia 1945 r zstal wysadzony, przez Rosjan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: