XIII Ogólnopolski Piknik Modelarski w Wilczych Laskach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-18 14:58:14
XIII Ogólnopolski Piknik Modelarski w Wilczych Laskach
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend na lotnisku w Wilczych Laskach odbył się 13. Ogólnopolski Piknik Modelarski. Impreza ta każdego roku przyciąga wielu miłośników zdalnie sterowanych samolotów czy też samochodów. Jednym z głównych punktów programu imprezy była nocna gala podczas której zaprezentowano modele podświetlane.

XIII Ogólnopolski Piknik Modelarski to prawdziwe święto pasjonatów modelarstwa. Podczas tegorocznej edycji modelarze z całej Polski zaprezentowali m.in. modele zdalnie sterowane czyli szybowce, motoszybowce, samoloty, śmigłowce, mulitkoptery, modele rakiet a także na tzw uwięzi.W pierwszy dzień udział wzięło 70 modelarzy startujących w konkurencjach, jednak rekordowo liczba sięgnęła 130 osób.

"Ta liczba czyni z tej imprezy jedną z największych w kraju o ile nie największą. Idea jaka przyświecała nam na początku to oprócz popularyzacji modelarstwa, chęć zmobilizowania modelarzy, podniesienia swoich umiejętności. Na przestrzeni tych 13 lat zauważam, że to zdaje egzamin i faktycznie przyczynia się do wzrostu umiejętności wśród modelarzy. - mówi Piotr Pindral, organizator.

Oprócz konkurencji sporym zainteresowaniem cieszyła się gala nocna podczas której zaprezentowano modele podświetlane. W drugim dniu imprezy rozegrano konkurencję precyzyjnego pilotażu. Polega to na tym, że trzeba wystartować, zrobić rundę cztero zakrętową oraz wylądować jak najbliżej miejsca namalowanego na asfalcie.
Wydarzenie to zostało zainspirowane potrzebą zapełnienia luki w tej dziedzinie w naszym regionie. Przy organizacji imprezę wsparło Miasto Szczecinek, Starostwo Powiatowe, OSiR, SAPiK a także wielu  prywatnych sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: