Nabór wniosków na świadczenia z funduszu alimentacyjnego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-18 14:41:11
Nabór wniosków na świadczenia z funduszu alimentacyjnego
  • Foto: TV Gawex

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina o możliwości składania wniosków na świadczenia alimentacyjne oraz rodzinne. Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2016/2017 można składać od 1 sierpnia br. Z kolei na świadczenia rodzinne od września.

Od 1-go kwietnia br. przyjmowane są wnioski o przyznanie świadczenia z funduszu alimentacyjnego
Dochód uprawniający do starania się o tego typu świadczenie wynosi 725 zł netto na osobę.
Wnioski można składać już w siedzibie ośrodka. Przy składaniu wniosków należy pamiętać o potrzebnych dokumentach zaświadczających m.in. o dochodzie
"Jeżeli chodzi o świadczenia z funduszu alimentacyjnego to dochód uprawniający i oczywiście  zaświadczenie od komornika o bezskuteczności alimentów. Jeżeli chodzi o dochody to wszystkie zaświadczenia pozyskujemy sami. Natomiast jeżeli w okresie poprzedzającym przyznanie wniosku nastąpiła utrata dochodu bądź uzyskanie dochodu wówczas należy dostarczyć  zaświadczenie potwierdzające ten fakt." - mówi Iwona Werner, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku.

Kolejny okres zasiłkowy to oczywiście świadczenia rodzinne i te wnioski będą przyjmowane we wrześniu.

"Jeżeli chodzi o świadczenia to też dochód uprawniający i chciałabym przypomnieć, że jest to dochód 674 zł na osobę, a w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym 764 zł mówimy oczywiście o dochodzie netto." - dodała nasza rozmówczyni.

Świadczenie rodzinne nie jest pomocą przyznawaną z urzędu tylko na wniosek osoby uprawnionej. Świadczenie wychowawcze 500+ nie jest wliczane do żadnego z tych świadczeń.

W przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do 31 sierpnia 2016 r., świadczenia przysługujące za październik br., zostaną wypłacone do 31 października 2016 r., jeżeli wniosek wraz z dokumentami zostanie złożony od 1 września do 31 października br., świadczenia za październik 2016 r. zostaną wypłacone do 30 listopada 2016 r. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: