Krajowa Wystawa Psów Rasowych odbędzie się w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-18 13:45:01
Krajowa Wystawa Psów Rasowych odbędzie się w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Kilkaset psów rasowych już w listopadzie przyjedzie ze swoimi właścicielami do Szczecinka. Dokładnie 11 listopada odbędzie się krajowa wystawa psów rasowych, na którą zjadą się wystawcy nie tylko z całej Polski, ale także europy. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenach hal wystawowych firmy Kronospan.

Najpiękniejsze psy rasowe znajdujące w dziesięciu klasach FCI czyli Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, która zajmuje się między innymi badaniem i wyznaczaniem standardów w klasyfikowaniu czworonogów. Łącznie organizatorzy spodziewają się kilkuset pięknych rasowych psów. 

Będą to wszystkie rasy, które są zaklasyfikowane do FCI, czyli zarówno i Owczarki i Teriery, jak i również rasy miniaturowe, w tym Boston Teriery i Yorki - mówi nam Natalia Ciąpała z koszalińskiego oddziału Związku Kynologicznego. 

Jako, że wcześniej w naszej okolicy tak duże wystawy zwierząt się nie odbywały, to pomysł ten wydaje się całkowicie trafiony i wystawa psów rasowych może być bardzo ciekawym wydarzeniem, którego przebieg będzie atrakcyjny dla wszystkich przybyłych. Mimo, że do imprezy jeszcze prawię trzy miesiące to już teraz zapraszamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: