Jezioro Tajemnic. Na dnie znaleziono niewybuch.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-18 13:20:44
Jezioro Tajemnic. Na dnie znaleziono niewybuch.
  • Foto: http://survincity.com

Ekipa ze szkoły nurkowania ANDAtek stacjonująca obecnie w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku odkryła podczas szkolenia w jeziorze Drawsko kolejny niemiecki granatnik przeciwpancerny Panzerfaust. Niestety, ten jest uzbrojony i może być niebezpieczny.

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim powiadomiło o znalezisku saperów. Zgłoszenie przyjął Patrol Rozminowania Nr 4 z 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że saperzy pojawią się na miejscu w najbliższy piątek, około południa.

Odkrycie odbyło się podczas treningu nurkowego. Grupa postanowiła sprawdzić informację o istnieniu w jeziorze tzw. zrzutowiska broni. Przekazał ją Ekipie „Jeziora Tajemnic” emerytowany milicjant Stanisław Zaręba z Czaplinka. Teraz – przynajmniej częściowo – informacja ta potwierdziła się.

Oto skrócona teść doniesienia: „(…) chcę wspomnieć, że w tym samym okresie (ok. 1989 r.- przyp. Red.) wykonując obowiązki służbowe na terenie Czaplinka w okolicach (…) podczas poszukiwania topielca w jeziorze Drawsko płetwonurkowie natknęli się na liczne łuski i niewybuchy różnego rodzaju. Jak później ustaliłem w różnych rozmowach tu na (…) znajdowały się magazyny amunicji. Czy ktoś wydobywał niewybuchy z tych terenów tego mi nie wiadomo.”.

info: Powiat Drawski 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: