Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-17 13:47:15
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta
  • Foto: TV Gawex

Kolejna sesja rady miasta odbyła się w środę, 17 sierpnia w sali konferencyjnej urzędu miasta. Tym razem była to sesja nadzwyczajna, a porządek obrad zakładał tylko 7 punktów. Podczas obrad radni podjęli 5 uchwał i wszystkie z nich zostały przegłosowane. W sesji udział wzięło łącznie 14 radnych.

Początek sesji zaplanowany był na godzinę 8, jednak już na samym początku, podczas rozpoczęcia obrad, radni opozycji zgłosili wniosek formalny dotyczący tego, iż nowa sesja nie może się rozpocząć z powodu niezakończenia poprzedniej. Po krótkiej przerwie, wszystkie sprawy formalne zostały wyjaśnione i rozwiązane, a radni mogli rozpocząć obrady. Jednym z pierwszych punktów była uchwała w sprawie konkursu na utworzenie i prowadzenie dodatkowych 34 miejsc w przedszkolach niepublicznych na terenie miasta Szczecinek od 1 września 2016 roku. 

W dalszej części radni przegłosowali uchwałę w sprawie upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych dla nowego dyrektora Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty. Ważnym punktem było podjęcie uchwały zarządzającej nowe wybory uzupełniające do Rady Osiedla Trzesieka, które pierwotnie miały odbyć się w marcu. Cała sesja, w której wzięło udział 14 radnych zakończyła się około godziny 8:30. Tym razem można powiedzieć, że obrady przebiegły szybko, sprawnie i bez niepotrzebnych przerw.  

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: