Trwają zapisy na pierwszy Maraton Rowerowy w Szczecinku

  • KW
  • 2016-08-17 12:31:21
Trwają zapisy na pierwszy Maraton Rowerowy w Szczecinku
  • Foto: SRS

Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecinek” swoją działalność w naszym mieście rozpoczęło na dobre. Już za kilka tygodni pasjonaci jednośladów będą mogli wziąć udział w pierwszym maratonie rowerowym MTB, który odbędzie się w Szczecinku.

Zamiłowania do sportu wśród szczecinecczan nie brakuje. Liczba osób, która uprawia jakiś dyscyplinę sportową w naszym mieście zwiększa się z każdym dniem. Powstają różnego rodzaju kluby, grupy czy też stowarzyszenia. W ostatnim czasie Szczecinek wzbogacił się o kolejne stowarzyszenie tym razem zrzeszające miłośników jednośladów. Rowerowy Szczecinek to grupa pasjonatów, których połączyły wspólne treningi.

Jesteśmy grupą rowerzystów, która założyła stowarzyszenie zrzeszające grupę amatorów rowerzystów, która chce coś zrobić dla innych rowerzystów. Stowarzyszenie powstało we wrześniu ubiegłego roku, my jeździmy na rowerach od małego, a spotkać nas można wszędzie, najczęściej się spotykamy przy placu koncertowym w każda niedzielę o godzinie 10:00-11:00. Wszelkie informacje są też dostępne na naszej stronie internetowej i fejsbukowej, tam się umawiamy kiedy, gdzie, jaka trasa. - powiedział Łukasz Straszkiewicz, prezes stowarzyszenia "Rowerowy Szczecinek".

W chwili obecnej stowarzyszenie „Rowerowy Szczecinek” liczy około 30 członków. Jak podkreśla prezes stowarzyszenia aby dołączyć do niego wystarczy wsiąć na rower i przyjechać w niedzielę na trening.
Stowarzyszenie założyliśmy też m.in. dlatego, że chcieliśmy zorganizować maraton MTB w Szczecinku, który odbędzie się 11 września, na którego zapraszamy wszystkich chętnych, którzy się poruszają rowerem, będzie naprawdę fajna atmosfera – dodał  Marcin Hemperek ze stowarzyszenia „Rowerowy Szczecinek”
Informacje na temat regulaminu i zapisów do maratonu znajdą Państwo na fanpage'u facebookowym Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecinek”. Trasa maratonu jest już ustalona. "Start będzie właśnie z placu koncertowego na osiedlu Zachód. Trasy będą prawdopodobnie dwie. 35km – krótsza trasa. Z kolei trasa dłuższa będzie wynosiła koło 65-70km. Będziemy poruszali się w stronę Dalęcina czyli z placu koncertowego wyjedziemy przez Opaczyska. Większość maratou będzie się odbywała po drogach polnych." - dodał Marcin Hemperek

Trasa  wiedzie w stronę Dalęcina, gdzie zjeżdżając do lasu będzie przebiega wzdłuż jeziora Wielatowo, wokół którego zatoczy kółko, następnie tą samą drogą powrót na metę, na plac koncertowy. Zdaniem założycieli stowarzyszenia, idea maratonu jest prosta, chodzi o to aby zwyczajnie zachęcić innych do jeżdżenia na rowerze. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie Douglas, a swojego wsparcia przy organizacji imprezy udzielił również SAPiK i OSiR. Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecinek” nie ukrywa, że mimo wszystko nadal poszukuje sponsorów oraz osoby chętne do pomocy zarówno w kwestiach finansowych jak i materialnych np. w formie jakichś gażdżetów.

Komentarze (1)

Zdzislaw 2018-03-29 21:05

A jaki termin tej imprezki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: