Dzień Organizacji Pozarządowych w Szczecinku.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-17 12:07:12
Dzień Organizacji Pozarządowych w Szczecinku.
  • Foto: TV Gawex

Pierwszy dzień organizacji pozarządowych odbył się w poniedziałek, 15 sierpnia na terenach przy muszli koncertowej w Szczecinku. Blisko 20 organizacji działających w mieście wystawiło swoje stoiska, dzieląc się informacjami na temat swojej działalności, zachęcając również do zaangażowania się w ich inicjatyw. Przy okazji imprezy zbierane były pieniądze na rzecz chorej Weroniki Masiuk. 

Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 12. W parku przed muszlą koncertową można było odwiedzić kilkanaście stanowisk organizacji takich jak: Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, Związek Emerytów i Rencistów, jak i również różnych fundacji i inicjatyw społecznych. Jak wszyscy zgodnie podkreślają, możliwość wzięcia udziału w takich akcjach i niesienia pomocy dla innych daje ogromną satysfakcje i poczucie spełnienia.

Celem tej imprezy jest pokazanie tych wszystkich organizacji, które działają na terenie powiatu szczecineckiego. Rozłożone są stoiska, można zapoznać się z formą działalnością danych organizacji, a jednocześnie prezentują nam swoje talenty. - mówi nam Mirosława Jawtoszuk z fundacji "Miłosierdzie i Wiedza" 

Oprócz samych stoisk, ważnym punktem imprezy były występy sceniczne. Na Muszli koncertowej zaprezentowało się kilka zespołów, które działają przede wszystkim w ramach stowarzyszeń pozarządowych. Całe wydarzenie trwało przez kilka godzin. Przybyłym dopisała także pogoda, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i ich rodzice i dziadkowie mogli spędzić miło czas. Zgodnie z zapowiedziami, to pierwsza i nie ostatnia taka impreza. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: