Gąsienice i podkowy czyli relacja z XIII Międzynarodowego Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-08-16 11:46:36
Gąsienice i podkowy czyli relacja z XIII Międzynarodowego Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Gąsienice i podkowy – nazwa ta idealnie opisywała to co działo się na tegorocznym zlocie militarnym w Bornem Sulinowie. Oprócz wielkich maszyn popisujących się na tankodromie, swoje umiejętności bojowe zaprezentowała również Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tradycyjnie, oprócz wielu ciekawych ekspozycji militarnych zlot obfitował w wiele atrakcji, m.in. koncertowych.

XIII edycja Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” pod wieloma względami okazała się być rekordowa. Już w pierwszy dzień zlotu liczba uczestników przekroczyła zeszłoroczną frekwencję. Zainteresowanie tym wydarzeniem z roku na rok staje się coraz większe, a wszystko za sprawą atrakcji, które przyciągają coraz to szerszą grupę fanów.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego zlotu był pokaz szarży  w wykonaniu Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Tradycyjnie, jak w poprzednich edycjach nie zabrakło perełek militarnych czyli tzw. kolekcjonerskich okazów.
Podobnie jak w latach ubiegłych na zlocie pojawiły się grupy rekonstrukcyjne, m.in. Task Force Viking, którzy tuż przy samym wejściu na teren zlotu utworzyli prowizoryczną wioskę afgańską, prezentując tym samym przybyłym zlotowiczom sprzęt i umundurowanie żołnierzy stacjonujących w Afganistanie, a kto chciał mógł nawet przebrać się za Taliba.
Mimo wszystko największym zainteresowaniem cieszyły się szaleństwa na tankodromie. Ogromne obłoki kurzu, ryk silników pozwalał na wyobrażenie sobie, jak w latach 40. ubiegłego wieku wyglądały bitwy pancerne na pustyniach afrykańskich.   
Obszerną relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo w dzisiejszym (16.08) programie lokalnym w telewizji Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: