Niebawem rusza remont boiska przy Gimnazjum nr 1 w Szczecinku

  • KW
  • 2016-08-12 11:38:54
Niebawem rusza remont boiska przy Gimnazjum nr 1 w Szczecinku
  • Foto: Mateusz Ludewicz, UM Szczecinek

Jak podaje szczecinecki Urząd Miasta, w najbliższy wtorek (16.08) rozpocznie się wymiana nawierzchni na boisku wielofunkcyjnym przy Gimnazjum nr 1 w Szczecinku. Prace przy szkole zakładają także montaż nowej siatki, która uniemożliwi wypadanie piłki poza ogrodzenie boiska.

Zanim jednak firma z Poznania, która umowę na wykonanie remontu podpisała już z OSiR-em rozpocznie prace, niezbędne będzie wyrównanie znajdującej się pod samą nawierzchnią betonowej podstawy. Ta nie była naprawiana od dobrych kilku lat, a bez zadbania o jej odpowiednią jakość w przyszłości mogłyby być problemy także z trwałością górnej warstwy boiska. Wyrównanie podstawy będzie jednym z kluczowych zadań podczas remontu - zaznacza rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku, Mateusz Ludewicz.

Cała inwestycja przy Gimnazjum nr 1 będzie kosztowała niemal 140 tysięcy złotych. Początkowo budżet na jej wykonanie był niższy, ale OSiR zaoszczędził część środków przeznaczonych na zamontowanie oświetlenia płyty bocznej przy stadionie miejskim. Właśnie między innymi dzięki tym środkom możliwa będzie wymiana siatki nad boiskiem przy szkole. Ta, która znajduje się tam aktualnie, nie zawsze spełnia swoje zadanie. Powodem takiego stanu rzeczy są dziury, przez które wypada piłka. To jednak zmieni się już niebawem.

Poznańskie przedsiębiorstwo, które wykona remont deklaruje jego zakończenie jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Z tej wiadomości z pewnością cieszą się uczniowie Gimnazjum nr 1, który już we wrześniu będą mogli ćwiczyć na wyremontowanym boisku - podsumowuje M. Ludewicz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: