Remont placu Wolności z nowym inspektorem nadzoru inwestorskiego

  • KW
  • 2016-08-11 14:39:02
Remont placu Wolności z nowym inspektorem nadzoru inwestorskiego
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu w szczecineckim ratuszu zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy z firmą pełniącą obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego nad remontem placu Wolności.

Zgodnie z obowiązującym prawem przy remoncie placu Wolności uczestnikami procesu budowlanego są cztery strony: inwestor, czyli Urząd Miasta Szczecinek, inspektor nadzoru, czyli uprawnione osoby do reprezentowania zamawiającego, projektant oraz generalny wykonawca. Mamy opóźnienia na placu budowy. Remont jest dość skomplikowany, a trwa w bardzo strategicznym miejscu miasta. Żeby wszystko przebiegało w odpowiednim tempie, wszystkie cztery strony - uczestnicy procesu budowlanego, muszą ze sobą współpracować - informuje nas Daniel Rak, Wiceburmistrz Szczecinka i zaznacza, że niestety tej dobrej współpracy na linii inspektor nadzoru a Urząd Miasta nie było. 

Inspektor nadzoru inwestorskiego reprezentuje interesy inwestora i dba o to, abyśmy my mieli zatwierdzone wnioski, zgodności materiałów, odpowiednie certyfikaty. Wydaje mi się, że firma, z którą współpracowaliśmy do tej pory, odpuściła wykonawcy. Mamy lekkie opóźnienia, ale tu też przyczyniły się kwestie archeologiczne - wyjaśnia D. Rak.

Aktualnie do szczecineckiego ratusza wpłynęło pismo firmy z Koszalina, pełniącej rolę inspektora nadzoru, z którego wynika, że chce ona polubownie zakończyć współpracę przy tej inwestycji. Tak też zrobimy, a jeśli chodzi o samą inwestycję, to zdecydowanie zakończenie współpracy nie wpłynie negatywnie na jej przebieg, a nawet termin i jakość, wręcz przeciwnie - podsumowuje wiceburmistrz i zwraca uwagę na fakt, że od ostatnich dwóch tygodni tempo prac wzrosło, generalny wykonawca mobilizuje się do jak najszybszego zakończenia inwestycji, a miasto szuka nowego inspektora.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: